Czwarty Zakres
search
 • Czwarty Zakres

Czwarty Zakres

Wybierz Rozmiar: 80x200
Wybierz Pokrowiec: Aloe Vera
 • Aloe Vera
 • Aloe Vera Lux
 • Anti-stress
 • Cotton Lux
 • Cotton Natural
 • Flora
 • Impuls
 • Kaszmir
 • Len Super
 • Outlast
 • Silver Active
 • Silver Black
 • Silver Lux
 • Soya
 • Szmaragd
 • Tencel
 • Tencel Lux
 • Talalay Gold
 • Talalay Grey

Najniższa cena w ciągu
ostatnich 30 dni przed obniżką: 3523 zł

Cena regularna: 0 zł

Czas wysyłki: 1-5 dni

3 523,00 zł

Opis produktu

Kobieta przytulająca materac

Materac Czwarty Zakres

Opis: materac Czwarty Zakres jest to propozycja dla osób oczekujących bardzo dużego komfortu snu. Szczególnie dla osób aktywnych Grupa materacy TRI4 – nazwa wywodzi się od trzech etapów triathlonu – pływanie, jazda na rowerze, bieganie oraz czwartego etapu – regeneracji. Po każdym wysiłku człowiek potrzebuje odpowiednio odpocząć i zregenerować siły. Do tego służy seria TRI4, do specjalnych, specyficznych zastosowań. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej regenerujemy się podczas snu i właśnie temu służy ta seria materacy. Materac wykonany z twardego lateksu TALALAY, który charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza. Wkład zawiera lateks, o wysokości 14 cm, wykonany z żywicy drzewa kauczukowego. Wykonany jest on w specjalnej technologii Talalay. Lateks razem z dodatkową warstwą utwardzonej 5 cm pianki wysokoelastycznej tworzy optymalny wkład materaca przeznaczonego do odpoczynku i regeneracji, dając uczucie równomiernego podtrzymywania całego ciała. W szczególności jest on propozycją dla osób cięższych, ważących powyżej 80 kg, które wymagają materaca o dużej elastyczności punktowej.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Dedykowany sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia
 • Wspomaga naturalny proces regeneracji sił po intensywnym wysiłku
 • Długa żywotność
 • Duża elastyczność punktowa
 • Bardzo dobra cyrkulacja powietrza
 • Nie gromadzi roztoczy, jest polecany dla alergików

  Wymiary: materac dostępny jest w następujących typowych wymiarach: 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200.

  Szczegóły techniczne:

  wkład materaca składa się z 14 cm warstwy lateksu TALALAY oraz 5 cm warstwy pianki wysokoelastycznej. Materac bardzo twardy - H4. Wysokość: ok 20 cm. 

  Uwagi: materac wykonamy w każdym rozmiarze (co do centymetra).

  Zadzwoń na naszą infolinię: +48 505-015-935, nasi eksperci czekają gotowi aby Ci pomóc i doradzić.

  Dostawa

  Zamówione przez Was towary wysyłamy za pośrednictwem firm kurierskich lub dostarczamy własnym firmowym transportem. Towary zawsze odpowiednio zabezpieczamy i pakujemy aby zniwelować ryzyko uszkodzenia w czasie transportu. Towary ubezpieczamy na wypadek uszkodzenia w transporcie.

  Pamiętaj! Odbierając przesyłkę sprawdź dokładnie jej stan.


  Ludzie, łóżka
  Kobieta przytulająca materac

  O firmie M&K Foam KOŁO

  Każda tradycja ma swój początek… Historia M&K Foam KOŁO sięga 1992 roku. To wtedy w położonej w centrum Polski, kolskiej fabryce zaczęli produkować eko materace na krajowy, a z czasem i europejski rynek. Mając doświadczenie i ciesząc się zaufaniem klientów, wciąż poszerzają ofertę, wprowadzając do sprzedaży najwyższej jakości produkty, zapewniające komfort podczas snu i wypoczynku. Nie ustają w dążeniu do zaspokajania najbardziej wyszukanych potrzeb klientów — proponując markowe produkty w atrakcyjnej cenie, z szybkim terminem realizacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy na temat wpływu jakości materacy na zdrowy wypoczynek, Producent ma do zaoferowania wyłącznie doskonale skonstruowane wyroby, powstałe przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji, z wielką dbałością o szeroko pojętą kulturę snu. A wszystko w trosce o Wasze zdrowie. O dobrą noc i jeszcze lepszy dzień! W ofercie mają materace dla każdego z Państwa. W wyborze odpowiedniego pomogą Wam nasi eksperci. Czekają, gotowi do pomocy. Zaufajcie sile snu. Zaufajcie naszemu doświadczeniu. Bądź zawsze wyspany z materacami KOŁO.

  Kobieta przytulająca materac

  TRI4 - materace dla aktywnych

  Triathlon tylko pozornie zamyka się w trzech dyscyplinach. Oprócz pływania, kolarstwa i biegania, czas końcowy obejmuje przecież także zmianę stroju i sprzętu sportowego, a w ocenie naszych specjalistów, kiedy po ukończeniu zawodów triathlonowych udasz się do domu, rozpoczyna się czwarty, ważny etap – regeneracja. Nie tylko trening wpływa na naszą formę i osiągane wyniki sportowe. Istotnym elementem jest regeneracja, czyli umożliwienie mięśniom odpoczynku niezbędnego do utrzymania dobrego stanu zdrowia i zdobywania kolejnych rekordów. Specjalnie z myślą o sportowcach stworzyliśmy linię produktów wspomagających proces odzyskiwania sił po intensywnym wysiłku. Nasze wieloletnie doświadczenie, wsparte najnowszymi technologiami, pozwoliło nam zaprojektować materace przeznaczone do nadzwyczajnych, osobliwych zastosowań. Odpowiednie połączenie sprężyn Punktoflex, pianki LXI, lateksu i specjalistycznych tkanin uwypukliło najlepsze cechy tych materiałów i dało w efekcie produkt mogący sprostać najbardziej wyrafinowanym potrzebom użytkowników.

  Od ponad 20 lat systematycznie zdobywam doświadczenia praktyczne i teoretyczne w dziedzinie fizjoterapii oraz osteopatii. Pozwala mi to wskazać na czynniki, które mają największy wpływ na kondycję i stan zdrowia naszego organizmu. Jednym z nich, możliwe, że jednym z najważniejszych, jest solidny, regenerujący siły sen, odbywający się w odpowiednich, komfortowych warunkach. Odpowiednich, czyli takich, które zagwarantują odpoczynek tkankom miękkim (mięśniom, powięziom), układowi kostnemu, nerwowemu czy krążenia. Dotyczy to zarówno osoby zdrowej, jak i będącej w trakcie rehabilitacji, czy w trakcie powrotu do zdrowia. Podstawowe znaczenie ma tu materac, na którym się śpi – musi on zapewnić odpowiednie podparcie leżącego, aby nie dopuścić do niepotrzebnego napięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.

  • dyplomowany osteopata fizjoterapeuta dr hab. Sławomir Marszałek D.O.

  Wreszcie ktoś się zainteresował nie tylko tym, co robimy podczas treningu, ale też jak poprzez regenerację wspomóc nasze możliwości. Szczególnie wśród starszych, aktywnych osób nie wolno zapominać o odpowiednim przygotowaniu do wysiłku. Pamiętajmy, że prawidłowe odżywianie i sen najlepiej nas regenerują. Z mojego doświadczenia polecam materac z wkładem lateksowym TALALAY, który poprzez swoje właściwości idealnie dopasowuje się do ciała, stwarzając optymalne warunki regeneracyjne. W mojej zawodniczej karierze, bardzo często spałem w najlepszych hotelach, które zachwalały wygodę swoich łóżek. Dziś, śpiąc już od dłuższego czasu na wysokiej klasy materacu, czuję jak ważny jest to element nocnego odpoczynku napięcia/naprężenia tkanek – mięśni, struktur łącznotkankowych, elementów dyskowych kręgosłupa. Powinien także umożliwić optymalną cyrkulację powietrza, aby skóra swobodnie oddychała. Należy przy tym pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – odpowiedni materac trzeba dobierać indywidualnie, tak, jak terapię/lekarstwo dobiera się odpowiednio do dysfunkcji/choroby.

  • Olimpijczyk-maratończyk z Aten, jeden z czołowych niegdyś zawodników ścigających się na ulicach całego świata. Michał Bartoszak

  Myślę że materac jest bardzo ważnym elementem, nie tylko w życiu sportowca, ale każdego człowieka. Będąc dwudziestolatkiem, może nie przywiązywałem do tego takiej wagi, ale irytowała mnie zawsze każda noc, gdy w hotelu miałem gorsze warunki do wypoczynku i spania. A dobrze przespana noc była podstawą mojej kondycji wpływającej na wyniki całej ekipy. Cieszę się że mogę potwierdzić z własnego doświadczenia jakość materacy z M&K FOAM, która ma wpływ na zdrowie, nie tylko sportowców zawodowych.

  • Mistrz Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego, Mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas, start w Tour de France 2009r. Marcin Sapa

  Kobieta przytulająca materac

  Lateks Talalay

  Produkcja lateksu Talalay rozpoczyna się od dokładnego wymieszania naturalnego mleczka kauczukowego, komponentów oraz powietrza za pomocą specjalnego miksera. Technologia mieszania składników jest niezwykle ważnym elementem całego procesu produkcyjnego i jest podstawą technologii Talalay. Gotowa i napowietrzona masa zostaje równomiernie rozprowadzona tylko w formach o szerokości 90 lub 100 cm, w środowisku próżni. Taki zabieg pozwala na zachowanie homogenicznej struktury komórek do dalszego etapu produkcji.

  Po wypełnieniu formy następuje gwałtowne zamrożenie wkładu do temperatury -30°C, ważną rolę odgrywają specjalne pręty w formie, dzięki nim zamrożenie następuje bardzo szybko i równomiernie nawet w głębi formy. Zamrażanie utrwala okrągły kształt komórek, które jednocześnie pozostają częściowo otwarte tworząc między sobą „korytarze”. Otwarta struktura daje lateksowi Talalay doskonałe zdolności cyrkulacji powietrza. Każdy z nas może wykonać test polegający na przyłożeniu twarzy do lateksu Talalay, okaże się że tylko w niewielkim stopniu ogranicza oddychanie.

  Kolejnym krokiem jest żelowanie wkładu za pomocą mieszanki gazu CO2 i powietrza. Po ogrzaniu wkładu mieszanka CO2 i powietrza jest przepuszczana przez formę, co zapobiega zapadnięciu się wkładu oraz zamknięciu otwartych połączeń między komórkami. Wkład w postaci gęstego żelu poddawany jest pre-wulkanizacji w temperaturze 115°C, na tym etapie utrwalony zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay.

  Po wulkanizacji blok lateksowy jest dokładnie płukany i schładzany wodą, pozbywa się w ten sposób drobin i resztek oraz utrwala się własności fizyko-chemiczne lateksu.

  Końcowym etapem jest post-wulkanizacja gorącym powietrzem o temperaturze 85°C. Nagrzane powietrze jest przepuszczane przez wkład co ostatecznie utrwala wszystkie własności lateksu Talalay

  Wszystkie etapy i zabiegi produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet ważnych dla zdrowego snu. Wysoka wchłanialność wilgoci i szybkie odparowanie oraz znakomity przepływ powietrza powoduje, że lateks Talalay jest niesprzyjającym środowiskiem dla rozwoju roztoczy. Należy wspomnieć fakt, iż lateks Talalay nie toleruje promieniowania UV, nie powinniśmy wystawiać odsłoniętego wkładu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zalety lateksu Talalay docenią osoby, które z uwagi na swoje zdrowie muszą długo przebywać w pozycji leżącej. Elastyczność lateksu pozwala na zastosowanie elektrycznie regulowanego stelaża, a to daje nam idealną podstawę dla komfortowego odpoczynku.

  Szczegóły techniczne

  Twardość
  H4 bardzo twardy

  Uwagi: materac wykonamy w każdym rozmiarze (co do centymetra).


  Zadzwoń na naszą infolinię: +48 505 015 935. Chętnie doradzimy!

  Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

  Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

  Nie musisz organizować transportu

  Napisz swoją opinię