Materace termoelastyczne

 

Materace termoelastyczne to wyjątkowa odmiana materaców zmieniających swoją twardość pod wpływem temperatury i ciężaru ludzkiego ciała, co pozwala na doskonałe dostosowanie się ich do każdego kręgosłupa oraz naturalne otulenie ciała ich użytkownika. Wynika to z zastosowania w nich specjalnej pianki termoelastycznej.

Pianka termoelastyczna została wynaleziona dla potrzeb NASA w celu ochrony astronautów przed przeciążeniami podczas lotu. Struktura termoelastycznej pianki z pamięcią składa się z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały specjalnie zaprojektowane aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki takiej strukturze komórki zmieniają formę pod wpływem nacisku i przystosowują się do kształtu ciała podpierając tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Dzięki tym właściwościom materac jest niezwykle sprężysty, a przez to bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Materace termoelastyczne dostępne w ofercie sklepu, doskonale nadają się do stosowania w warunkach domowych, ale świetnie sprawdzają się one również wśród osób, które podlegają długotrwałemu leczeniu w szpitalach, jak i w innych placówkach świadczących usługi opieki zdrowotnej oraz usługi rehabilitacyjne. Wynika to z faktu, iż takie materace dzięki swoim właściwościom zapobiegają powstawaniu odleżyn. Materace termoelastyczne dostępne są w różnych konfiguracjach jeśli chodzi o ich twardość, rozmiary oraz zastosowany w nich pokrowiec.

 

Materace termoelastyczne – dodatkowe informacje

Wśród materacy, które gwarantują najlepsze podparcie dla kręgosłupa użytkownika, znajdują się materace termoelastyczne. Zastosowana do ich produkcji pianka jest wyjątkowo sprężysta, reaguje nie tylko na nacisk ciała, ale także na jego temperaturę. Dzięki temu materac zawsze podpiera ciało tam, gdzie jest to potrzebne.

Wyjątkowy komfort wypoczynku sprawia, że materace te polecane są między innymi osobom schorowanym, minimalizują bowiem ryzyko powstania odleżyn, poprawiają ukrwienie i gwarantują lepszą regenerację podczas snu. Są pomocne także przy problemach z kręgosłupem, ponieważ zapewniają rozluźnienie mięśni pleców, odciążają barki i biodra, idealnie dostosowując się do kształtu ciała. Materac termoelastyczny polecany jest wszystkim tym, którym zależy na wysokim komforcie snu. To produkt uniwersalny, który, niezależnie od wagi użytkownika, umożliwia przyjemny, zdrowy odpoczynek.

Materace termoelastyczne, dzięki ścisłemu wypełnieniu pianką, nie dopuszczają do rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne także dla alergików. Równocześnie charakteryzuje je bardzo dobre odprowadzanie wilgoci.

Formularz kontaktowy