Opis
Materac Czwarty Zakres
Opis: materac Czwarty Zakres jest to propozycja dla osób oczekujących bardzo dużego komfortu snu. Szczególnie dla osób aktywnych Grupa materacy TRI4 – nazwa wywodzi się od trzech etapów triathlonu – pływanie, jazda na rowerze, bieganie oraz czwartego etapu – regeneracji. Po każdym wysiłku człowiek potrzebuje odpowiednio odpocząć i zregenerować siły. Do tego służy seria TRI4, do specjalnych, specyficznych zastosowań. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej regenerujemy się podczas snu i właśnie temu służy ta seria materacy. Materac wykonany z średniotwardego lateksu TALALAY, który charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza. Wkład zawiera lateks, o wysokości 14 cm, wykonany z żywicy drzewa kauczukowego. Wykonany jest on w specjalnej technologii Talalay. Lateks razem z dodatkową warstwą utwardzonej 5 cm pianki wysokoelastycznej tworzy optymalny wkład materaca przeznaczonego do odpoczynku i regeneracji, dając uczucie równomiernego podtrzymywania całego ciała. W szczególności jest on propozycją dla osób cięższych, ważących powyżej 80 kg, które wymagają materaca o dużej elastyczności punktowej.
Wymiary: materac dostępny jest w następujących typowych wymiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Wykonamy materac w każdym rozmiarze (nawet tym nietypowym, co do centymetra).
Szczegóły techniczne: wkład materaca składa się z 14 cm warstwy lateksu TALALAY oraz 5 cm warstwy pianki wysokoelastycznej.
Wysokość: ok 20 cm.
Twardość: H4.
Pokrowiec: materac dostępny w pokrowcach z „Wzory pokrowców”.
Uwagi: materac wykonamy w każdym rozmiarze (co do centymetra). Zadzwoń na naszą infolinię: 505-015-935. Chętnie doradzimy.
LATEKS TALALAY
Produkcja lateksu Talalay rozpoczyna się od dokładnego wymieszania naturalnego mleczka kauczukowego, komponentów oraz powietrza za pomocą specjalnego miksera. Technologia mieszania składników jest niezwykle ważnym elementem całego procesu produkcyjnego i jest podstawą technologii Talalay. Gotowa i napowietrzona masa zostaje równomiernie rozprowadzona tylko w formach o szerokości 90 lub 100 cm, w środowisku próżni. Taki zabieg pozwala na zachowanie homogenicznej struktury komórek do dalszego etapu produkcji.
Po wypełnieniu formy następuje gwałtowne zamrożenie wkładu do temperatury -30°C, ważną rolę odgrywają specjalne pręty w formie, dzięki nim zamrożenie następuje bardzo szybko i równomiernie nawet w głębi formy. Zamrażanie utrwala okrągły kształt komórek, które jednocześnie pozostają częściowo otwarte tworząc między sobą „korytarze”. Otwarta struktura daje lateksowi Talalay doskonałe zdolności cyrkulacji powietrza. Każdy z nas może wykonać test polegający na przyłożeniu twarzy do lateksu Talalay, okaże się że tylko w niewielkim stopniu ogranicza oddychanie.
Kolejnym krokiem jest żelowanie wkładu za pomocą mieszanki gazu CO2 i powietrza. Po ogrzaniu wkładu mieszanka CO2 i powietrza jest przepuszczana przez formę, co zapobiega zapadnięciu się wkładu oraz zamknięciu otwartych połączeń między komórkami. Wkład w postaci gęstego żelu poddawany jest pre-wulkanizacji w temperaturze 115°C, na tym etapie utrwalony zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay.
Po wulkanizacji blok lateksowy jest dokładnie płukany i schładzany wodą, pozbywa się w ten sposób drobin i resztek oraz utrwala się własności fizyko-chemiczne lateksu.
Końcowym etapem jest post-wulkanizacja gorącym powietrzem o temperaturze 85°C. Nagrzane powietrze jest przepuszczane przez wkład co ostatecznie utrwala wszystkie własności lateksu Talalay
Wszystkie etapy i zabiegi produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet ważnych dla zdrowego snu. Wysoka wchłanialność wilgoci i szybkie odparowanie oraz znakomity przepływ powietrza powoduje, że lateks Talalay jest niesprzyjającym środowiskiem dla rozwoju roztoczy. Należy wspomnieć fakt, iż lateks Talalay nie toleruje promieniowania UV, nie powinniśmy wystawiać odsłoniętego wkładu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zalety lateksu Talalay docenią osoby, które z uwagi na swoje zdrowie muszą długo przebywać w pozycji leżącej. Elastyczność lateksu pozwala na zastosowanie elektrycznie regulowanego stelaża, a to daje nam idealną podstawę dla komfortowego odpoczynku.