Medivis Lux Komfort

Opis

Materac Medivis Lux Komfort

Opis: Materac Medivis Lux Komfort jest to idealna propozycja dla osób szukających bardzo dobrego podparcia kręgosłupa. Pianka termoelastyczna zastosowana w tym materacu ma gęstość 80 kg/m³ i dzięki temu materac jest miły w dotyku i daje wręcz idealne podparcie dla osoby śpiącej na tym materacu. Struktura termoelastycznej pianki z pamięcią składa się z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały specjalnie zaprojektowane aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki takiej strukturze komórki zmieniają formę pod wpływem nacisku i przystosowują się do kształtu ciała podpierając tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Również osoby, które mają problemy z kręgosłupem będą bardzo dobrze regenerowały się podczas snu ponieważ na tym materacu można całkowicie rozluźnić mięśnie pleców a pianka nie pozwala na zapadanie się w materacu. Dzięki dużej gęstości pianki jest on bardzo uniwersalny – zarówno lekkie jak i ciężkie osoby będą się na nim czuły bardzo komfortowo ponieważ pianka reaguje zarówno na temperaturę jak i na wagę ciała. Przy osobach lekkich mniej się będzie uginała natomiast przy ciężkich jej ugięcie będzie większe.                                                                                                                                                                                      

Pianka termoelastyczna została wynaleziona dla potrzeb NASA w celu ochrony astronautów przed przeciążeniami podczas lotu. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Połączenie dwóch pianek dla większego komfortu
  • Idealne podparcie całego ciała leżącej osoby
  • Pianka termoelastyczna redukuje nacisk materaca na ciało leżącej osoby
  • Możliwość zastosowania na regulowanym stelażu
  • Polecany dla osób o zróżnicowanej wadze i różnych oczekiwaniach co do twardości materaca

Wymiary: materac dostępny jest w następujących typowych wymiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Wykonamy materac w każdym rozmiarze (nawet tym nietypowym, co do centymetra).

Szczegóły techniczne: wkłąd materaca wykonany z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum 7-polowa z konturowo wyciętymi kanałami powietrznymi zwiększającymi wentylację wewnętrzną materaca o wysokości 12 cm (dla Medivis Lux Komfort), w połączeniu ze specjalną 7-polową, rewolucyjną, antybakteryjną i nie pozwalającą na rozwój roztoczy, pianką termoelastyczną o grubości 8 cm (80kg/m3). Staje się bardziej miękka, gdzie ciało styka się z powierzchnią materaca. Pianka termoelastyczna zastosowana w materacu Medivis Lux Komfort, posiada wyjątkowe właściwości redukcji nacisku, równomiernie rozkładając ciężar ciała na powierzchnię materaca. Tego typu budowa zapewnia idealne dopasowanie do ciała, a tym samym zapewnia bardzo wysoki komfort spania.

Wysokość: ok 20 cm (możliwość wykoninia materaca w wysokości 25 cm i 30 cm).

Twardość: H3.

Pokrowiec: materac dostępny w pokrowcach z „Wzory pokrowców”

 Uwagi: materac wykonamy w każdym rozmiarze (co do centymetra). Zadzwoń na naszą infolinię: 505-015-935. Chętnie doradzimy.