Medivis

Opis

Materac Medivis 

Opis: Materac Medivis  jest  idealną propozycją dla osób szukających bardzo dobrego podparcia kręgosłupa. Pianka termoelastyczna zastosowana w tym materacu ma gęstość 45 kg/m³ i dzięki temu materac jest miły w dotyku i daje wręcz idealne podparcie dla osoby śpiącej na tym materacu. Struktura termoelastycznej pianki z pamięcią składa się z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały specjalnie zaprojektowane aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki takiej strukturze komórki zmieniają formę pod wpływem nacisku i przystosowują się do kształtu ciała podpierając tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Taki materac będzie bardzo dobry dla osób schorowanych, które dużo czasu spędzają w łóżku ponieważ pianka termoelastyczna minimalizuje ryzyko powstawania odleżyn. Ponadto ten materac można używać w komplecie z regulowanym elektrycznie stelażem, co daje osobie leżącej niebywały komfort – za pomocą pilota samodzielnie może podnieść stelaż do pozycji siedzącej lub półleżącej. Również osoby, które mają problemy z kręgosłupem będą bardzo dobrze regenerowały się podczas snu ponieważ na tym materacu można całkowicie rozluźnić mięśnie pleców a pianka nie pozwala na zapadanie się w materacu. Dzięki dużej gęstości pianki jest on bardzo uniwersalny – zarówno lekkie jak i ciężkie osoby będą się na nim czuły bardzo komfortowo ponieważ pianka reaguje zarówno na temperaturę jak i na wagę ciała. Przy osobach lekkich mniej się będzie uginała natomiast przy ciężkich jej ugięcie będzie większe.                                                                                                                                                                                      

Pianka termoelastyczna została wynaleziona dla potrzeb NASA w celu ochrony astronautów przed przeciążeniami podczas lotu. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Połączenie dwóch pianek dla większego komfortu
  • Idealne podparcie całego ciała leżącej osoby
  • Pianka termoelastyczna redukuje nacisk materaca na ciało leżącej osoby
  • Możliwość zastosowania na regulowanym stelażu
  • Polecany dla osób o zróżnicowanej wadze i różnych oczekiwaniach co do twardości materaca

Wymiary: materac dostępny jest w następujących typowych wymiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Wykonamy materac w każdym rozmiarze (nawet tym nietypowym, co do centymetra).

Szczegóły techniczne: wkład materaca wykonany jest z wysokoelastycznej pianki o wysokości 12 cm połączonej z rewolucyjną, antybakteryjną, idealnie redukującą nacisk pianka termoelastyczną o grubości 8 cm.

Wysokość: ok 20 cm.

Twardość: materac dostępny w dwóch twardościach: H2 i H3.

Pokrowiec: materac dostępny w pokrowcach z „Wzory pokrowców”Szczególnie polecane do tego rodzaju materaca są pokrowce niepikowane ponieważ wtedy w pełni korzystamy ze wszystkich zalet pianki termoelastycznej (pokrowce niepikowane nie mają warstwy owaty i przez to są cieńsze)

 Uwagi: materac wykonamy w każdym rozmiarze (co do centymetra). Zadzwoń na naszą infolinię: 505-015-935. Chętnie doradzimy.