Poduszka do spania na boku — jaką poduszkę wybrać

Nie trzeba nikomu przypominać, jak ważny jest sen. Wie o tym każdy, kto choć raz nie przespał nocy lub obudził się z bólem pleców. A zmęczenie i dyskomfort odbiły się na produktywności następnego dnia w pracy. Ale nie martw się — z pomocą spieszy poduszka! Szczególnie wtedy, kiedy lubisz spać na boku.

Poduszka do spania na boku — jaką poduszkę wybrać

Dzięki odpowiednio dobranej poduszce nie musisz martwić się o to, że w pewnym momencie kręgosłup zacznie się buntować, a Ty stracisz zdrowie. Jak wybrać odpowiednią poduszkę, która będzie idealna dla Ciebie?

Zadbaj o wygodę w czasie snu — dlaczego wybór właściwej poduszki jest tak ważny

Jak sprawdzić, czy śpisz na złej poduszce? Ból karku i drętwienie rąk nie daje Ci spać? Wstajesz rano zmęczony? Tak nie powinno być — jak najszybciej przyjrzyj się swojemu miejscu do spania. Jeśli tego nie zrobisz, to niedługo może czekać Cię kosztowna wizyta u fizjoterapeuty.

Odpowiednia poduszka jest jak prywatny ortopeda, który dba o Twoje zdrowie. Spójrz tylko, jak to działa. Wygodne miejsce do spania to gwarancja dobrego snu. Dobry sen to wypoczynek. Wypoczynek to nic innego jak lepsza produktywność w trakcie dnia. A lepsza produktywność to lepszy nastrój, lepsze pieniądze, lepsze zdrowie i życie.

Najlepsza poduszka dla osób śpiących na boku, jak wybrać poduszkę, by była odpowiednio dopasowana

Wiesz już, dlaczego poduszka jest tak ważna. Teraz na pewno zastanawiasz się, jak w takim razie wybrać tę najlepszą poduszkę dla siebie.
Ważne jest to, by poduszka wypełniła przestrzeń między głową a barkiem. Nie bez znaczenia jest też kształt poduszki.

Najlepsza poduszka to taka, która jest dopasowana do Twojego ciała. Wysokość poduszki zależy wzrostu, wagi oraz ogólnej postury. Im te parametry są większe, tym poduszka powinna być wyższa. Niemałe znaczenie ma też stopień twardości materaca. Jeśli jest on miękki — również postaw na wyższą poduszkę.

Na rynku istnieje mnóstwo modeli poduszek. Różnią się od siebie kształtem i wypełnieniem. Zwróć uwagę na poduszki z pianki termoelastycznej. Są świetnym rozwiązaniem — bo idealnie dopasowują się do kształtu ciała śpiącej na boku osoby. Masz odpowiednie podparcie podczas snu, a to chroni Cię przed bólem karku. I nie musisz martwić się o problemy zdrowotne.

Poduszka ortopedyczna i poduszka ergonomiczna — idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Inną alternatywą jest poduszka ergonomiczna, która zdobywa coraz szersze grono sympatyków. Taka poduszka ma najczęściej dwa garby, które zapewniają odpowiednie podparcie ciała. Dla osób, którym doskwiera ból kręgosłupa, polecana jest natomiast poduszka ortopedyczna, która ma właściwości lecznicze.

Poduszka ortopedyczna zainteresuje nie tylko tych, którym towarzyszy ból. Powinny zwrócić na nią uwagę również osoby chcące przeciwdziałać potencjalnym problemom z kręgosłupem w przyszłości. Kształt poduszki ortopedycznej pozwala utrzymać ciało w naturalnej dla niego pozycji, bez obaw o nieprzyjemny dyskomfort.

Czy wiesz już jaką poduszkę wybrać? Mamy nadzieję, że teraz wybór będzie łatwy i przyjemny — w szczególności dla Twojego kręgosłupa.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu