Materace lateksowe

Pokazano 1-12 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Materace

Dual Lux

1 615,00 zł 1 292,00 zł
  • -20%

Materace

Ibiza H2

1 212,00 zł 969,60 zł
  • -20%

Materace

Ibiza H3

1 276,00 zł 1 020,80 zł
  • -20%

Materace

Thaiti

1 492,00 zł 1 193,60 zł
  • -20%

Materace

Zeus

1 483,00 zł 1 186,40 zł
  • -20%

Materace lateksowe

Materace lateksowe należą do najpopularniejszych materacy dostępnych na rynku. Wykonane z syntetycznego lateksu, oferują wyjątkowy komfort użytkowania, właściwości antyalergiczne oraz zwiększoną cyrkulację powietrza materaca. Jaką twardość materacy lateksowych wybrać? Jaki procent lateksu naturalnego powinien mieć dobry materac?

Materac lateksowy — czym jest i jak działa

Higieniczny materac lateksowy to model materaca, którego rdzeń wykonany jest z lateksu. Materace wykonane z lateksu są popularne ze względu na swoje właściwości, takie jak zwiększona cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci, co wpływa na komfort użytkowania materaca. Materace z lateksu są bardzo elastyczne — idealnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa. W tego typu materacach wykorzystuje się również otwarte komórki, co sprzyja cyrkulacji powietrza, dzięki czemu materac jest bardzo higieniczny. Dzięki swoim właściwościom materace lateksowe zapewniają wysoki komfort i są polecane dla osób z problemami z kręgosłupem.

Materac nawierzchniowy lateksowy - dla kogo i dlaczego

Materac nawierzchniowy to jeden z najbardziej popularnych rodzajów materacy lateksowych, wykonanych z wysokiej jakości lateksu, który jest odporny na odkształcenia. Warto zwrócić uwagę na procent lateksu naturalnego, który stanowi wkład materaca (rdzeń materaca). Lateks najwyższej jakości zwiększa cyrkulację powietrza oraz odprowadza wilgoć.

Materac lateksowy — zalety i wady, zalety materacy lateksowych

Materace z lateksu zapewniają wysoki komfort użytkowania materaca — głównie ze względu na twardość materaca. Dzięki lateksowi najwyższej jakości materac zwiększa cyrkulację powietrza i dba o prawidłowe odprowadzanie wilgoci. W sypialni materac lateksowy sprawdzi się także u osób, które cierpią na problemy z układem oddechowym. Właściwości antyalergiczne lateksu sprawiają, że materace te są mniej podatne na rozwój roztoczy, bakterii i grzybów, co oznacza mniejsze ryzyko wystąpienia alergii — nie bez powodu określa się go jako higieniczny materac lateksowy.

Materace lateksowe świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, jednak trzeba pamiętać, że są cięższe niż materace sprężynowe czy materace piankowe co może utrudnić ich przenoszenie i transportowanie. Materac lateksowy wykonany z najwyższej jakości lateksu mogą też kosztować więcej — jednak rdzeń materaca i komfort snu jest tego wart.

Materac sprężynowy vs lateksowy — porównanie

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać materac sprężynowy, czy lateksowy. Oba te typy materacy mają swoje zalety i wady, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Materace sprężynowe są bardzo popularne ze względu na komfort spania na nich. Wykonane są ze sprężyn z drutu stalowego, które zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała. Sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i jako materac dziecięcy. Warto jednak pamiętać, że w materacu sprężynowym, ciężar ciała nie jest równomiernie rozłożony, co może prowadzić do bólu pleców i sztywności mięśni.

Lateksowe materace wykonane są z lateksu, która jest materiałem hipoalergicznym i odpornym na roztocza. Stawiamy na lateks najwyższej jakości. Posiadamy materace lateksowe, które mają w swoim składzie co najmniej 80% lateksu naturalnego. Stanowią one doskonałe podparcie dla ciała, co zapobiega bólowi pleców. Materac lateksowy dzięki swojej strukturze posiada dłuższą żywotność niż naturalny materac sprężynowy.

Podsumowanie

Szukasz materaca? Wybierz idealny materac lateksowy. Jest to najlepszy wybór dla osób ceniących sobie wysoki komfort użytkowania materaca. Sprawdzi się zarówno u osób dorosłych, jak i jako materac dziecięcy. Przeciwgrzybiczny materac lateksowy dostępny jest w różnych rozmiarach, posiada właściwości antyalergiczne i dba o właściwą cyrkulację powietrza. Możesz sam decydować o twardości materaca. Przed zakupem sprawdź wkład materaca i procent lateksu naturalnego — to z czego będzie materac lateksowy wykonany przełoży się na wygodę i komfort podczas snu. Postaw na wysoką jakość, materac materacowi lateksowemu nierówny. Wybierz materace lateksowe z naszej oferty.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu