Technologia VITA TALALAY

Naszą misją jest dostarczenie wszystkim klientom tego, co niezbędne, by móc zdrowo wypocząć. Dlatego produkujemy najwyższej jakości materace z naturalnego lateksu, zapewniając w ten sposób optymalne warunki do snu. Wkład lateksowy Talalay powstał jako efekt doświadczeń zebranych w ponad pięćdziesięcioletniej produkcji lateksu. Nasza pasja, wraz z unikalną metodą Talalay, tworzą wnętrze doskonałego, naturalnego materaca lateksowego Talalay.

Czym jest lateks i dlaczego materac lateksowy Vita Talalay?

Lateks jest materiałem pochodzenia naturalnego, który stanowi doskonały komponent do produkcji materacy. W Europie jest używany od dziesięcioleci. Vita Talalay to najdłużej istniejąca marka pianki lateksowej Talalay. Twórcą jej był Joseph Talalay. Masowa produkcja została uruchomiona w 1961 r. Lateks jest wytwarzany z soku tropikalnego „drzewa kauczukowego” (Hevea Brasiliensis). W tradycyjnej metodzie z soku lateksowego ubija się pianę, wlewa się ją do formy, przykrywa i poddaje działaniu gorącej pary wodnej. Talalay to nowsza metoda przygotowania lateksu, która dodaje dwa dodatkowe kroki do procesu. Lateks jest ubijany na piankę, wtryskiwany do formy aluminiowej o specjalnej budowie, która następnie uszczelniana jest próżniowo. Formę lateksową zamraża się błyskawicznie do temperatury -30°C, co utrwala kulisty kształt pęcherzyków, które jednocześnie pozostają częściowo otwarte, tworząc między sobą korytarze dla lepszego przepływu powietrza. Piankę lateksową wulkanizuje się następnie w temp. 115°Cw celu utwardzenia. Na tym etapie utrwalany zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay. Wszystkie etapy i zabiegi produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet ważnych dla zdrowego snu.

Ludzie, łóżka

Kobieta przytulająca materac

Talalay Natural 100%

Jeśli zależy Ci na materacu, który składa się wyłącznie z naturalnego lateksu i nie zawiera sztucznych domieszek, to Natural Talalay będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Produkt ten został uznany przez specjalistów za najzdrowszy i najbardziej komfortowy materiał. Natural Talalay produkowany jest na bazie naturalnego mleczka kauczukowego, które pozyskiwane jest z drzewa hevea brasiliensis. Lateks ten pozbawiony jest niepożądanego zapachu i sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów, które mają negatywny wpływ na nasz sen i zdrowie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, lateks ten charakteryzuje się jednolitą, zwartą strukturą, która jednocześnie zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza.

CECHY I KORZYŚCI:

 • całkowicie naturalny skład
 • dobra przepuszczalność powietrza
 • naturalny zapach
 • dobre warunki dla zdrowego snu
 • odpowiedni dla dzieci
 • przyjazny dla środowiska

Talalay Intuiton Blue

Talalay Intuition to nowość w grupie produktów Talalay. Wieloletnie doświadczenie, duża ilość badań oraz profesjonalna wiedza pozwoliły na stworzenie materaca, który łączy w sobie jakość z technologią magazynowania energii cieplnej. Intuition można nazwać najinteligentniejszym produktem Talalay, ponieważ znacząco przyczynia się do poprawy jakości snu. Uzyskana równowaga cieplna w połączeniu z właściwościami Talalay sprawia, że po dobrze przespanej nocy czujemy się wypoczęci i usatysfakcjonowani.

Regulacja ciepła

Unikalna struktura charakteryzująca się otwartymi komórkami zapewnia wygodę oraz dobrą wentylację. Wpływ na jakość snu mają również inne czynniki, takie jak czyste powietrze i otoczenie. Istotna jest również wentylacja oraz stała temperatura pomieszczenia. Intuition rozwiązuje problem wahań temperatury: kiedy następuje jej obniżenie lub zwiększenie, materac odpowiednio oddaje lub pobiera energię. Dzięki takiej technologii użytkownicy materaca nie będą mieli problemu z nadmierną potliwością.

Technologia

Technologia Intuition jest połączeniem procesu Vita Talalay oraz techniki TES – Thermal Energy Storage, czyli magazynowania energii cieplnej. Efektem tego powiązania jest PCM – Phase Changing Material. Technologia ta zawarta jest w materiale, który czerpie korzyści ze zmian stanu skupienia (stały i ciekły), przyjmując lub oddając przy tym energię. Zmagazynowany nadmiar ciepła jest w razie potrzeby oddawany.

CECHY I KORZYŚCI:

  • reguluje temperaturę
  • absorbuje nadmiar ciepła
  • oddaje zgromadzone ciepło
  • podnosi komfort snu
  • redukuje pocenie
  • utrzymuje stałą temperaturę
Ludzie, łóżka
Kobieta przytulająca materac

Talalay Embrace

Talalay Embrace posiada doskonałą elastyczność lateksu, unikalną strukturę o otwartych komórkach, a tym samym wentylację, miękkość i trwałość. Embrace łączy zalety Talalay z właściwościami visco-elastycznej pianki. Oznacza to, że materac Talalay delikatnie podąża za kształtem ciała i oferuje wyjątkowe właściwości regulujące temperaturę. Reaguje na nacisk i ciepło, delikatnie amortyzując ciało. Kładąc się na materacu Embrace mamy poczucie przyjemnego i delikatnego zapadania się.

CECHY I KORZYŚCI:

 • reguluje temperaturę
 • reaguje na zmianę nacisku
 • dopasowuje się do kształtu ciała
 • utrzymuje stałą temperaturę

Etapy produkcji lateksu Talalay

Mieszanie

Produkcja lateksu Talalay rozpoczyna się od dokładnego wymieszania naturalnego mleczka kauczukowego, pozostałych komponentów oraz powietrza za pomocą specjalnego miksera. Sposób mieszania składników jest niezwykle ważnym elementem całego procesu produkcyjnego i jest podstawą technologii Talalay. Gotowa i napowietrzona masa zostaje równomiernie rozprowadzona w formach o szerokości 90 lub 100 cm, w środowisku próżni. Taki zabieg pozwala na zachowanie homogenicznej struktury komórek do dalszego etapu produkcji.

Ludzie, łóżka
Kobieta przytulająca materac

Mrożenie

Po wypełnieniu formy następuje gwałtowne zamrożenie wkładu do temperatury -30°C. Ważną rolę odgrywają specjalne pręty w formie, dzięki nim zamrożenie następuje bardzo szybko i równomiernie nawet w głębi formy. Zamrażanie utrwala kulisty kształt komórek i powoduje, że powstają między nimi kanaliki powietrzne. Otwarta struktura nadaje lateksowi Talalay cechy pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza. Możemy to sprawdzić za pomocą testu polegającego na przyłożeniu twarzy do lateksu Talalay – okazuje się, że tylko w niewielkim stopniu ogranicza on oddychanie.

Żelowanie i wulkanizacja

Kolejnym krokiem jest żelowanie wkładu. Po ogrzaniu wkładu mieszanka CO2 i powietrza jest przepuszczana przez formę, co zapobiega zapadnięciu się wkładu oraz zamknięciu otwartych połączeń między komórkami. Wkład w postaci gęstego żelu poddawany jest pre-wulkanizacji w temperaturze 115°C. Po wulkanizacji blok lateksowy jest dokładnie płukany i schładzany wodą, pozbywa się w ten sposób drobnych zanieczyszczeń oraz utrwala się własności fizyko-chemiczne lateksu. Końcowym etapem jest post-wulkanizacja gorącym powietrzem o temperaturze 85°C. Nagrzane powietrze jest przepuszczane przez wkład, co ostatecznie utrwala wszystkie własności lateksu Talalay.

Ludzie, łóżka
Kobieta przytulająca materac

Właściwości materacy z lateksem naturalnym Talalay

Wentylacja
Otwarta struktura komórkowa umożliwia cyrkulację powietrza i optymalną wentylację ciała. Dzięki właściwościom oddychającym nasze materace z lateksu pomagają czuć się komfortowo w zimową noc i zapobiegają poceniu się podczas upalnego lata.

Miękki i wspomagający
Idealny dla pleców, tworząc doskonałe podparcie do kręgosłupa. Jego miękkość łagodzi nacisk na ciało, a jednocześnie zapewnia wsparcie dla ramion, pleców, bioder i nóg. W ten sposób nasz naturalny materac lateksowy zapewnia najlepszy komfort dla śpiącego bez względu na to w jakiej śpi pozycji. Jest odpowiedni dla osób śpiących na plecach, brzuchu i na boku. Fantastycznie sprawdza się u osób obłożnie chorych. Nie ma znaczenia w jakim jest się wieku, nasz naturalny materac lateksowy jest odpowiedni dla każdego! Dlatego nie mówimy „śpij dobrze”, lecz „śpij zdrowo”!

Odporny na roztocza
Jest doskonały dla ​​alergików i chorych na astmę. Jego naturalna odporność na roztocza daje przyjemność prawdziwie regenerującego snu.

Wyjątkowy
Nie idziemy na kompromis. Nasz naturalny materac lateksowy jest po prostu najlepszy dla zdrowego snu!

Materace lateksowe Vita Talalay – Certyfikaty

Ludzie, łóżka
Kobieta przytulająca materac

Od nasiona kauczukowca po gotowy produkt

Składowe lateksu

Ludzie, łóżka