Piankowy czy sprężynowy? Jaki materac wybrać?

Czasem w naszym życiu przychodzi taki moment, że musimy wymienić stary materac w łóżku na nowy. Jaki jednak wybrać? Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, które oferują odmienne sposoby wykonania oraz cechują się różnymi właściwościami. Najpopularniejszymi odmianami wśród całej gamy dostępnych materacy są bez wątpienia materace piankowe oraz materace sprężynowe. Co jednak je od siebie różni oraz jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy?

Piankowy czy sprężynowy? Jaki materac wybrać?

Materac piankowy

Czym wyróżnia się dobry materac piankowy? Ten typ materacy cechuje się przede wszystkim możliwością idealnego dopasowania materaca do naszego kształtu ciała. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu ciężaru newralgicznych punktów naszego ciała jak np. łopatki, biodra, czy ramiona – śpiąc na boku, nie będziemy wówczas odczuwać dyskomfortu, bólu, a nasz sen będzie spokojny. Ze względu na objętość pianki oraz wykonanie z najwyższej jakości pianek lateksowych, termoelastycznych , czy wysokoelastycznych – taki materac 160×200 jest w stanie zapewnić wygodę oraz komfort snu nawet podczas silnych dolegliwości kręgosłupa. Piankowe materace 160×200 najczęściej wyposażone są również w szereg właściwości antyalergicznych oraz ortopedycznych. Materac piankowy 140×200 zatem będzie dobrym wyborem, jeśli nie lubimy spać na materacu, który jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.

Materac sprężynowy

Materac piankowy czy sprężynowy? To odwieczne pytanie, które nasuwa się zawsze podczas wyboru jednego z nich do naszej sypialni. Jak jednak wygląda materac sprężynowy? Taki rodzaj materaca dzieli się na dwie podkategorie:

  • kieszeniowe
  • bonellowe

Materace bonellowe cechują się kształtem skręconej klepsydry, co niestety nie jest w stanie zapewnić idealnej elastyczności na całej powierzchni materaca. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są materace kieszeniowe. W tym typie materaca każda sprężyna jest zapakowana w oddzielną kieszeń, co powoduje pracę sprężyn rozkładającą się na całą powierzchnię materaca, zapewniając odpowiednio większą elastyczność oraz wygodę snu. Przyjmuje się, iż materac sprężynowy będzie lepszym rozwiązaniem, aniżeli materac piankowy, jeżeli przeznaczony jest dla osoby cięższej. Materac sprężynowy 160×200 zapewni wówczas lepszą stabilność oraz wytrzymałość.

Co jednak wybrać?

Co zatem wybrać do naszej sypialni. Materac piankowy, czy sprężynowy? Odpowiedź brzmi: to zależy. Wszystko zależy od naszych preferencji co do samego materaca, oraz niejednokrotnie od naszej wagi. Jeśli jesteśmy osobami cięższymi – lepszym rozwiązaniem będzie materac sprężynowy. Jeżeli zaś jesteśmy alergikami bądź cierpimy na bóle kręgosłupa – lepiej sprawdzi się materac piankowy, który idealnie dopasuje się do naszego ciała oraz zapewni spokojny sen. Materac piankowy 160×200, czy materac sprężynowy 160×200 – wszystko zależy od naszych upodobań.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu