Jaka pozycja do spania jest najlepsza?

Sen to najlepsza forma regeneracji dla naszego organizmu. Błogi, wygodny odpoczynek, przyczynia się do lepszego samopoczucia, zmniejszenia napięcia nerwowego, dobrej kondycji naszego organizmu oraz pięknego, promiennego wyglądu. Jaka pozycja do spania jest dla nas najlepsza? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Jaka pozycja do spania jest najlepsza?

Pozycje do spania – jakie wybrać?

Zdrowa pozycja do spania będzie gwarancją wysokiej jakości odpoczynku i regeneracji. Do najbardziej rekomendowanych zaliczana jest:

  • pozycja embrionalna do spania,
  • pozycja na plecach,
  • pozycja na boku,
  • pozycja rozgwiazdy.

Pozycja do spania embrionalna i na plecach, czyli najlepszy wybór

Prawidłowa pozycja do spania pozwala nam zachować właściwą postawę naszego kręgosłupa podczas snu. Najlepsza pozycja do spania to zdecydowanie ta, która nazywa się embrionalną. Śpimy na boku, plecy są zaokrąglone, głowa lekko pochylona do przodu oraz skierowana do klatki piersiowej. Nogi powinny być lekko zgięte w kolanach, podciągnięte do klatki piersiowej. Najlepsza pozycja do spania dla kręgosłupa wzięła swoją nazwę, jak łatwo się domyślić, z pozycji płodu, który przybiera ją, będąc w brzuchu matki. Polecana jest także dla osób, które borykają się z obturacyjnym bezdechem sennym czy dolegliwościami w dolnej części pleców. To także dobra pozycja do spania dla kręgosłupa dla kobiet w ciąży. Najlepsza pozycja do spania to również taka, na której leżymy na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Nazywana pozycją do spania na tzw. żołnierza. Badania pokazują, że w ten sposób śpi jedynie około 8% całej populacji.
Pozycje do spania, które nie są zalecane, to przede wszystkim spanie na brzuchu. Takie ułożone uciska narządy wewnętrzne, zwłaszcza te zlokalizowane w dolnej części brzucha, co może prowadzić do zgagi i innych dolegliwości. Nadwyrężamy także kark i płuca.

Właściwe akcesoria do komfortowego snu

Oprócz przybrania właściwej pozycji do snu nie bez znaczenia jest wyposażenie łóżka oraz dodatkowe akcesoria. Z całą pewnością opaska na oczy do spania pozwoli nam na wyciszenie oraz uniknięcie rozproszenia, które może płynąć z różnorodnych źródeł światła, z których korzystają inni domownicy. Najważniejsze są jednak materace do spania. Do wyboru mamy gamę wielu, różnorodnych, najwyżej klasy materacy, które pozwolą wpisać się w indywidualne potrzeby i oczekiwania wielu osób dbających o jakość swojego snu. Doskonałym wyborem będzie także poduszka ortopedyczna do spania w każdej pozycji, która zadba o właściwe ułożenie naszego kręgosłupa.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu