Jak usunąć nieprzyjemny zapach z materaca?

Nieprzyjemny zapach na materacu może nie tylko powoduje duży dyskomfort, ale również bywa niezwykle trudny do usunięcia, w jaki sposób możemy poradzić sobie z takim problemem?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z materaca?

Nowy materac ma specyficzny zapach

Może się zdarzyć, że nieprzyjemny zapach materaca będzie towarzyszył nam od jego nowości, czym jest to spowodowane? Wiele produktów, szczególnie mniej renomowanych producentów posiada w swoim wnętrzu komponenty, które mogą wydzielać bardzo nieprzyjemne zapachy, powinny one ustąpić samoistnie po kilku godzinach, lub dniach, co należy zrobić, jeżeli występują dłużej? Wtedy najlepiej sprawdzą się olejki eteryczne, którymi można spryskać materace. Zjawiska tego można jednak uniknąć, wybierając dobre materace, posiadające odpowiednie atesty.

Zabrudzenia

Nawet najlepsze materace mogą ulec zabrudzeniom, które zależnie od tego, co je wywołało, mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Jak usunąć przykry zapach z materaca? Wszystko zależy od tego, czym jest on spowodowany, zależnie od substancji, kolejność postępowania będzie inna. Niezależnie od niej jednak, na samym początku należy ściągnąć z materaca prześcieradło (jeżeli znajdowało się ono na nim w momencie zabrudzenia) i wyprać je zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli posiadamy stary materac możemy zastanawiać się jak usunąć zapach stęchlizny z materaca, tutaj rozwiązanie będzie bardzo proste. Najpierw należy dobrze wywietrzyć materac, najlepiej w ciepły i pogodny dzień – zapach stęchlizny powodowany jest z reguł przez zawilgotnienie. Następnie należy do sody oczyszczonej dodać kilka kropli olejku eterycznego, a następnie powstałą mieszankę musimy wetrzeć w powierzchnię materaca, po kilku godzinach musimy ją odkurzyć, za zapach nie będzie dłużej problemem.

Trudne do pokonania plamy

Nieprzyjemny zapach materaca może być wywołany przez plamy. W takich wypadkach zastanawiamy się jak usunąć zapach moczu z materaca, oraz jak usunąć zapach wymiocin z materaca. Materace posiadające takie zabrudzenia będą przez nas czyszczone użyciem sody oczyszczonej połączonej z wodą utlenioną, po pozbyciu się plam, musimy rozsypać w miejscach występowania nieprzyjemnego zapachu mąkę kukurydzianą. Jest ona bardzo skuteczna w pochłanianiu wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych zapachów. Po rozsypaniu mąki musimy dokładnie wetrzeć ją w powierzchnię materaca, po czym odczekać kilka godzin, a następnie go odkurzyć, jeżeli zapach dalej będzie wyczuwalny, można spryskać materac połączeniem olejków eterycznych z wodą destylowaną.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu