Materac lateksowy czy termoelastyczny?

Odpowiednio dobrany materac gwarantuje spokojny sen w komfortowych warunkach. Na rynku znajduje się wiele rodzajów wypełnień, które spełniają określone funkcje. Jakie są zalety materaców lateksowych i termoelastycznych? Który produkt wybrać podczas urządzania domowej sypialni?

Materac lateksowy czy termoelastyczny?

Materac lateksowy czy materac termoelastyczny?

Oba rodzaje zaliczają się do nowoczesnych materacy, które gwarantują wysoką jakość snu. Zarówno lateks, jak i wkład zawierający piankę termoelastyczną zostały zaprojektowane, aby gwarantować bezpieczny i komfortowy sen. Jednak z uwagi na zastosowanie różnych materiałów, nieznacznie różnią się od siebie.

Materac termoelastyczny – spokojny sen w prawidłowej posturze

Pianka termiczna będąca wypełnieniem materaca została wynaleziona już w latach 60. ubiegłego wieku w NASA. Początkowo materiał ten miał być wykorzystywany przy produkcji poduszek powietrznych. Jednak po dwóch dekadach trafił do produkcji masowej i został skomercjalizowany. Pianka znana jest również pod nazwami „leniwej” czy „zapamiętującej”. Wszystko ze względu na zawartość poliuretanu, który sprawia, że materac jest sprężysty. Materiał reaguje na ciepło ludzkiego organizmu, dopasowując się do kształtu ciała, przez co gwarantuje wysoki komfort. Materac termoelastyczny opinie ma bardzo dobre, szczególnie wśród osób, które narzekają na ból kręgosłupa. Materac termoelastyczny 140X200 będzie dobrym wyborem dla osób starszych oraz mających problemy zdrowotne związane z narządem ruchu.

Materac lateksowy – idealny dla alergików

Produkty te wytwarza się z kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. Przylegają do ciała, jednak w trakcie dnia wracają do pierwotnej formy. Jeśli chodzi o materac lateksowy opinie pokazują, że jest to najlepszy wybór dla alergików. Tworzywo uniemożliwia rozwój mikroorganizmów. Co więcej, chroni przed nawarstwianiem się kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Materac lateksowy 160×200 sprawdzi się w sypialni małżeńskiej oraz jednoosobowej.

Na który materac postawić urządzając własną sypialnię?

Materace pozwalają nam na komfortowy sen. Oba rozwiązania są idealne dla osób, które cenią wygodę, niezależnie od tego, czy śpią same, czy z partnerem. Warto pamiętać, że ich wybór zależy od osobistych preferencji. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić szczegółową specyfikację, aby jak najlepiej dopasować produkty do własnej sypialni. Zarówno materac lateksowy, jak i materac termoelastyczny 160×200 sprawdzą w przypadku osób, które chcą poprawić jakość własnego odpoczynku i relaksu.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu