Jak i gdzie przechowywać kołdry i poduszki?

Sypialnia, w której możemy wypocząć po ciężkim dniu powinna być starannie przewietrzona, zapewniając odpowiednią jakość snu. Nasz komfort zależy nie tylko od świeżości powietrza w sypialni, ale i jakości oraz świeżości pościeli. Zastanawiasz się, jak i gdzie przechowywać kołdry i poduszki, by zapewnić ich świeżość zarówno przy codziennym, jak i okazjonalnym użytkowaniu? Przeczytaj, co proponujemy.

Jak i gdzie przechowywać kołdry i poduszki?

Jak przechowywać kołdry i poduszki, których używamy na co dzień?

Kołdra, używana codziennie nie powinna być pozostawiona na łóżku, przykrywając prześcieradło oraz poduszki. W ten sposób można zwiększyć namnażanie się roztoczy. Jeśli nie masz czasu schować pościeli, nałóż na nią narzutę. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie jednak włożenie kołdry i poduszek do pojemnika pod łóżkiem, szuflady lub skrzyni, którą ustawiamy obok łóżka lub za wezgłowiem. Doskonałym pomysłem na codzienne przechowywanie tekstyliów do snu są pokrowce, które można zamknąć suwakiem i schować pod łóżkiem. W ten sposób oszczędzasz przestrzeń w sypialni.

Przechowywanie kołder i poduszek, używanych sporadycznie

Kołdry oraz poduszki, które przechowujesz dla gości mogą stracić swoją sprężystość, świeżość oraz właściwości. Trzymaj je w szczelnych pojemnikach, najlepiej wyposażonych w system próżniowy. O ile poduszka i kołdra 160×200 zmieści się w większości pudeł, już kołdra 200×200 może być zbyt duża. Przechowując próżniowo pościel możesz zredukować jej objętość o blisko 2/3. Torba do przechowywania kołdry zmieści się zarówno w szafie, jak i pod łóżkiem. Warto umieścić ją w miejscu trudniej dostępnym z uwagi, że wyjmowana jest okazjonalnie. Do wnętrza warto wrzucić woreczek z kulkami, pochłaniającymi wilgoć. Kołdry i poduszki z pierza nie powinny być przechowywane w szczelnych pojemnikach i torbach.

Kołdry, poduszki i komplety bielizny pościelowej - gdzie trzymać, by zachowały świeżość?

Bielizna pościelowa, kołdry i poduszki, których używamy zamiennie, często, regularnie powinny być przechowywane w szafkach, komodach lub szafie, posiadających dobrą wentylację. Przechowanym produktom warto zapewnić stały dostęp powietrza, aby zachować ich świeżość. Nie należy ich eksponować poza zamkniętymi frontami, aby nie ułatwiać namnażania się na ich powłoce bakterii i innych drobnoustrojów. Pościel warto trzymać starannie ułożoną w koszach ubraniowych, montowanych opcjonalnie pod półkami. Metalowe kosze umożliwiają wentylację ułożonych tekstyliów nawet, jeśli drzwi szafy są starannie zamknięte. W szafie można zawiesić woreczek zapachowy, np. lawendowy.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu