Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca?

Nie ma nic gorszego niż zwijające się prześcieradło podczas snu. Takie sytuacje nie tylko irytują, ale też negatywnie wpływają na jakość naszego odpoczynku. Dobór prześcieradła do materaca potrafi dosłownie spędzić sen z powiek. Albo prześladują nas za duże prześcieradła, które niechlujnie zwisają z łóżka albo za małe – które przemieszczają się po łóżku z każdym ruchem naszego ciała. Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca?

Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca?

Dobór prześcieradła do materaca – od czego zacząć?

Rozmiar prześcieradła uzależniony jest od wielkości materaca. To właśnie od jego zmierzenia powinniśmy zacząć. Dopiero znając długość, szerokość i wysokość materaca możemy rozpocząć poszukiwanie idealnego prześcieradła. Mogłoby się wydawać, że prześcieradło to mało znaczący element łóżka, bo przecież nie jest elementem dekoracyjnym. Jednak odgrywa on kluczową rolę podczas spania – źle dopasowane prześcieradło irytuje i utrudnia wypoczynek, nie mówiąc już o aspektach wizualnych.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła bez gumki?

Prześcieradła bez gumki to najczęściej wybierana opcja. Są uniwersalne i łatwe do wyprania, złożenia i przechowywania. Zapewniają optymalną wygodę i prezentują się przy tym bardzo elegancko. Producenci prześcieradeł zadbali o to, aby oferowane przez nich produkty pasowały na materace o standardowych wymiarach. Najpopularniejsze rozmiary to: 90 x 200, 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200, 220 x 200.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła z gumką?

Prześcieradło z gumką lepiej przylega do powierzchni materaca, dzięki czemu nie zwija się i nie zsuwa podczas snu. Tego typu prześcieradła stanowią też lepszą ochronę dla naszego materaca. Gumka wszyta jest starannie – niczym nie odbiega od walorów estetycznych. Aby jednak prześcieradło z gumką spełniało swoją funkcję, musi idealnie pasować do materaca. Za małe prześcieradło będzie się z niego zsuwać – za duże będzie się zwijać i tworzyć niewygodne fałdy.

Zasady doboru wielkości, są tutaj takie same jak w przypadku prześcieradeł bez gumki. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę to szerokość zakładki. Jeśli Twój materac ma standardowe wymiary, to nie musisz się martwić – bez problemu znajdziesz idealnie pasujące prześcieradło. W przypadku niestandardowych wymiarów materaca wybierz prześcieradło w większym rozmiarze – zawsze możesz skrócić wszytą gumkę.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz się do sklepu w poszukiwaniu idealnego prześcieradła, zmierz materac. Jeśli poznasz dokładne wymiary łatwiej Ci będzie dopasować prześcieradło. Odpowiedni rozmiar prześcieradła będzie nie tylko elegancko się prezentował, ale też wpłynie na komfort w trakcie snu. Pamiętaj – zawsze lepiej wybrać większe prześcieradło niż mniejsze.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu