Jaką poduszkę do spania wybrać?

Komfort snu zależy od wielu czynników – między innymi poduszka wpływa na to, czy budzimy się wyspani i „nie łamie nas w karku”. Jak jednak wybrać jeden model, skoro w sklepach jest tak szeroki wybór? Różne wielkości, różne materiały, różne kształty – na co zwrócić uwagę? Jaką poduszkę do spania wybrać, aby zapewnić sobie jak najlepszy odpoczynek i nie budzić się z obolałym karkiem?

Jaką poduszkę do spania wybrać?

Zadbaj o odpowiednią wysokość poduszki

Poduszka powinna stanowić odpowiednie podparcie dla szyi i kręgosłupa bez względu na to, w jakiej pozycji lubisz spać. Wybierając poduszkę pamiętaj, że idealna pozycja podczas snu to taka, w której kręgosłup jest całkowicie prosty. Zbyt wysoka lub zbyt niska poduszka sprawi, że kręgosłup będzie nienaturalnie wygięty.

Jak wybrać odpowiednią wysokość poduszki?

Najlepszym sposobem na dopasowanie wysokości poduszki do spania będzie „test na żywo”. Weź wybraną przez siebie poduszkę i po prostu się na niej połóż. Ułóż się tak, aby poduszka podpierała szyję, ramiona znajdowały się na materacu, a Twoja twarz leżała równolegle do sufitu. Jeśli głowa jest odchylona do tyłu, to wybrana poduszka jest za miękka lub za niska. Jeśli podbródek pochyla się w kierunku klatki piersiowej, to poduszka jest za wysoka lub za twarda.

Wybierz najlepsze wypełnienie poduszki dla siebie

Ze względu na wypełnienie wyróżniamy poduszki ze wsadem naturalnym, syntetycznym i specjalistycznym. Jakie wypełnienie poduszki będzie najlepsze dla Ciebie?

Poduszki ze wsadem naturalnym

Naturalne wypełnienie zawiera puch oraz pierze. Takie poduszki są delikatne w dotyku i łatwe do ułożenia. Wypełnienie może się przemieszczać, poduszka jest sprężysta i nadaje się zarówno dla osób, które śpią na boku, plecach, jak i na brzuchu.

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym

Jeśli jesteś alergikiem, to zamiast naturalnego wypełnienia, powinieneś wybrać poduszkę z wkładem z włókien syntetycznych. Taką poduszkę można prać w pralce bębnowej – oczywiście, jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcją.

Poduszki specjalistyczne

Trzecim rodzajem poduszek jest wsad piankowy lub lateksowy. Takie poduszki są świetnym podparciem dla kręgów szyjnych – wypełnienie jest bardziej zbite niż w dwóch poprzednich przypadkach. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtu głowy, przez co zapewnia wysoki komfort snu.

Dobra poduszka to dobry sen

Każdy śpi i odpoczywa inaczej. Jedni preferują spanie na brzuchu, inni na plecach. Bez względu na to, do której grupy należysz, powinieneś zadbać o odpowiednią poduszkę dla Ciebie. Dobrze dobrana poduszka do spania przekłada się na jakość snu i odpoczynek.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu