Jak dbać o łóżko tapicerowane?

Łóżka tapicerowane cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – oprócz aspektów wizualnych i estetycznych, gwarantują najwyższy standard odpoczynku. Wyglądają zachwycająco, wyróżniają się oryginalnym designem – prezentują się doskonale, bez względu metraż i styl pomieszczenia, w którym się znajdują. Warto jednak wiedzieć, jak o nie dbać, żeby przez cały czas wyglądały jak nowe.

Jak dbać o łóżko tapicerowane?

Tapicerka – kiedyś kit, teraz hit!

Jeszcze do niedawna, tapicerka kojarzona była z przestarzałym obiciem tapczanów i foteli naszych babć. Dziś, to słowo nabiera zupełnie innego znaczenia – obecnie dostępne materiały, to już wyższy level. Do ich produkcji wykorzystywane są mikrowłókna nowej generacji, które wyróżniają się dużą trwałością i odpornością, co ułatwia codzienną pielęgnację.

Jak czyścić łóżko tapicerowane?

Wysoka jakość materiałów sprawia, że utrzymanie tapicerowanych mebli, jest teraz o wiele prostsze niż kiedyś. Zasada jest jedna – czynność powtarzana regularnie, przynosi najlepsze efekty. Systematyczne mycie sprawi, że poszycie tapicerki odzyska swój pierwotny blask i łóżko dłużej będzie wyglądać jak nowe.

Łóżko tapicerowane skórzane

Łóżka do sypialni tapicerowane wykonane ze skóry są eleganckie, ale jednocześnie wymagające. Skóra to bardzo szlachetny materiał, który wymaga uwagi. Wszystkie zabrudzenia należy delikatnie przecierać wilgotną ściereczką z miękkiego materiału. Skórzane tapicerki potrzebują nawilżenia – raz na jakiś czas, warto wetrzeć w nią specjalny preparat lub balsam do ciała.

Łóżko tapicerowane bawełniane

Tapicerkę z bawełny czyścimy za pomocą specjalnej pianki, przeznaczonej do tego typu powierzchni. Czyszczenie rozpoczynamy od odkurzenia całej powierzchni, a następnie aplikujemy preparat zgodnie z zaleceniami producenta. Preparat należy pozostawić na godzinę, a następnie usunąć za pomocą białej ściereczki.

Łóżko tapicerowane aksamitne

Pielęgnacja tapicerowanych łóżek z aksamitu i weluru jest nieco bardziej skomplikowana. Musisz pamiętać, żeby takie nawierzchnie czyścić zawsze z włosem, nie pod włos. Inaczej materiał ulegnie uszkodzeniu, odkształci się i powstaną nieestetyczne plamy. Łóżko tapicerowane z aksamitu czyścimy roztworem wody z amoniakiem – następnie suszymy obicie suszarką do włosów i wyczesujemy materiał.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz standardowej pielęgnacji, warto zadbać o odpowiednie umiejscowienie łóżka tapicerowanego w sypialni. Tapicerowane meble nie lubią ciepła – dlatego nie powinny stać blisko kaloryfera. Ciepło może odbarwić materiał, przez co łóżko nie będzie się już tak dobrze prezentować. Warto zadbać też o to, aby znajdujące się w pobliżu szafki, w trakcie otwierania drzwi nie ocierały łóżka, bo mogą je uszkodzić.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu