Jaki wybrać materac dla singla?

Dobry i spokojny sen to recepta na zdrowsze życie. Ważna jest nie tylko długość naszego wypoczynku, ale również jego jakość. Co zatem stanowi istotę tego, abyśmy czuli się prawdziwie odprężeni? Podstawą na pewno pozostaje wygodny i właściwie dobrany materac. Musimy pamiętać o dopasowaniu go do łóżka. Nie powinien być zbyt mały ani zbyt duży. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jaki wybrać materac dla singla?

Materac dla singla — wiele ciekawych możliwości

Jak wybrać materac, aby służył nam możliwie długo i zapewniał zdrowy sen? Przede wszystkim nie należy zapominać, że każdy z nas jest inny. Preferujemy różne pozycje podczas snu, różnimy się wagą czy budową ciała. Nie ma zatem jednego uniwersalnego materaca, na którym każdy z nas wyśpi się równie dobrze. Rodzaj, grubość, a nawet powierzchnia spania powinny być dopasowywane indywidualnie do potrzeb każdego z nas.

Zależnie od materiału wykonania do wyboru są materace:

  • sprężynowe,
  • piankowe,
  • lateksowe,
  • z wypełnieniem (np. kokosowo-gryczanym).

Warto odwiedzić stacjonarny sklep z materacami i sprawdzić na własnej skórze każdą z możliwości.

Materace jednoosobowe na specjalne życzenie

Wygoda spania to także odpowiednia długość i szerokość materaca. Dostępność innowacyjnych technologii pozwala sięgać po rozwiązania coraz bardziej niestandardowe, jak chociażby materace do spania w różnorodnych rozmiarach, kształtach, jak i kolorach. Czy materace na wymiar nie wydają się więc propozycją naprawdę godną uwagi? Dla osób obdarzonych okazałym wzrostem, czy też wyjątkowo rozbudowaną posturą zdecydowanie tak! Wąskie i niewygodne materace z całą pewnością to już niechlubna przeszłość.

Jaki materac do małego pomieszczenia?

Tam, gdzie ogranicza nas przestrzeń pomieszczenia, łóżko jednoosobowe z materacem wydaje się być koncepcją niemalże doskonałą. Nocą mebel może pełnić funkcję wypoczynkową, w ciągu dnia użytkową i reprezentacyjną. Łóżko pojedyncze z materacem to także niebanalna propozycja do pokoju dziecięcego. Dobrze przemyślany wybór pozwala w taki sposób ustalać poszczególne parametry, aby materac spełniał się zarówno w roli siedziska, jak i miejsca do nocnej regeneracji. Wiele udogodnień sprawia, że materac jednoosobowy może albo idealnie dopasowywać się do krzywizn naszego ciała, albo wręcz przeciwnie — minimalnie zginać się w niektórych miejscach. Wszystko zależnie od potrzeb i oczekiwań. Który z nich będzie lepszy? Taką decyzję najlepiej podjąć po przetestowaniu materaca. Dla każdego z nas ważniejsze są inne parametry.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu