Jaki materac na chory kręgosłup?

Wybór odpowiedniego materaca ma kluczowe znaczenie dla komfortowego i zdrowego snu. Prawidłowe podparcie pleców sprawia, że wstajemy wypoczęci i zrelaksowani. W przypadku źle dobranego materaca każda noc może pogarszać stan odcinka lędźwiowego, a co za tym idzie powodować nieprzyjemny ból w ciągu dnia. Nieprawidłowe ułożenie ciała doprowadza do przykurczu mięśni, przez co organizm nie regeneruje się w prawidłowy sposób. Dlatego kupno odpowiedniego materaca jest kluczowe do prawidłowego odpoczynku. Poniżej przedstawiamy na co zwrócić uwagę decydując się na zakup nowego modelu.

Jaki materac na chory kręgosłup?

Ból kręgosłupa – przyczyny

Materac na chory kręgosłup będzie przydatny nie tylko po diagnozie lekarskiej. Problemy diagnozowane przez medyków są zazwyczaj poważne i nienależny ich bagatelizować. Zaliczamy do nich między innymi skoliozę, dyskopatię oraz kifozę. Niestety, istnieje szereg innych, mniej poważnych, dolegliwości bólowych, które mogą mieć swój początek w źle dobranym materacu.

Najczęstsze przyczyny bólu pleców

Osoby skarżące się na nieprzyjemny ból kręgosłupa często jako przyczynę wskazują naciągnięcie mięśni. Mogą być spowodowane nieprawidłową techniką podnoszenia ciężarów na siłowni, jak i przedmiotów użytku domowego na co dzień. Uczucie napięcia mięśniowego może być skutkiem nieprawidłowej postawy podczas siedzenia lub stania. Można się domyślić, że jednym z częstszych powodów bólu pleców jest zbyt miękki lub zbyt twardy materac.

Materac na ból kręgosłupa

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy materac może pomóc na ból pleców? Oczywiście, że tak. Podczas snu ciało i wszystkie mięśnie są rozluźnione. <strong?Dobry materac powinien pomóc z regeneracji całego organizmu. Dzięki temu każdego ranka będziemy wstawać zrelaksowani i pełni energii.

Jaki materac na chory kręgosłup?

Szeroka oferta materacy może powodować problem z wybraniem tego jedynego, idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Największą popularnością cieszą się materace lateksowe. Jak sama nazwa wskazuje, wypełniane są elastycznym i sprężystym lateksem. Odpowiednio podpierają kręgosłup, nie odkształcają się ani nie deformują, dlatego zapewniają komfortowy wypoczynek. Wybierając nowy materac zwróć uwagę na jego twardość. Wyrażana jest ona oznaczeniami od H1 do H4, gdzie H1 oznacza najmiększą konstrukcję. Zbyt miękki materac nie zapewni prawidłowego podparcia dla kręgosłupa, natomiast zbyt twardy będzie powodował nacisk na miednicę oraz na ramiona.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu