Materac piankowy czy lateksowy? Który z nich jest lepszy?

Wybór materaca to nie zawsze łatwa decyzja. To, na czym śpimy, wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Nieodpowiednio dobrany materac może powodować bóle kręgosłupa, a w dłuższej perspektywie może doprowadzić do nieprzyjemnych schorzeń. W ofertach sklepu dostępnych jest wiele rodzajów materacy, dlatego przy wyborze pojawiają się dylematy. Z poniższego wpisu dowiesz się, czy lepiej wybrać materac piankowy, czy lateksowy.

Materac piankowy czy lateksowy? Który z nich jest lepszy?

Materac piankowy czy lateksowy?

Materace lateksowe zdobyły serca użytkowników, ponieważ dopasowują się do nacisku ciała. W efekcie sen jest komfortowy, a kręgosłup nie ulega deformacjom. Wielką zaletą tego rodzaju materacy jest ich higieniczność. Lateks jest niewrażliwy na roztocza, przez co jest częstym wyborem alergików.

Nowoczesne materace piankowe tworzone są w oparciu o najnowsze technologie. Charakteryzują się lekkością, dzięki której obracanie i przenoszenie nie stanowi najmniejszego problemu. Podczas snu ciężar ciała rozkładany jest równomiernie na całej długości. Pianka wysoko elastyczna jest odporna na uszkodzenia oraz nie odkształca się trwale.

Zwiększająca się popularność materacy lateksowych

W przeszłości większą popularnością cieszyły się materace piankowe. Aktualnie można zaobserwować większe zainteresowanie wypełnieniem z lateksu. Wynika to z wielu zalet takich materacy. Przede wszystkim gwarantują komfortowy sen i zapobiegają rozwojowi roztoczy. Wysoka higieniczność jest kluczowym elementem. Podczas snu wdychamy wszystkie zanieczyszczenia, jakie osadzają się na i wewnątrz materiału. Ze względu na takie właściwości kurz nie wchodzi do środka wypełnienia, a ten, który osadza się na powierzchni, można w szybki sposób usunąć.

Ekskluzywne materace

Budowa materacy lateksowych opiera się na naturalnym surowcu. To właśnie mleczko kauczukowe zapewnia tak wysoką higieniczność i właściwości antybakteryjne. Ekskluzywne materace mają świetną przepuszczalność powietrza, a jak wiadomo, ciało w nocy się poci. W efekcie wypełnienie nie gromadzi wilgoci, lecz wszystko jest odpowiednio odprowadzone. Z kolei jego elastyczność zapewnia doskonałe podparcie dla całego ciała. Materac dostosowuje swój kształt do kręgosłupa, przez co zapewnia zdrowy sen.

Podsumowanie

Wybór materaca powinien być dokładnie przemyślany. Jest to zakup na lata, dlatego znacznie lepiej wybrać wytrzymałe wypełnienie. Materace lateksowe zagwarantują higieniczność i wygodę podczas snu. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie sklepu stacjonarnego i porównanie różnych modeli. W ten sposób można uniknąć rozczarowania, a specjaliści z pewnością doskonale doradzą w wyborze nowego materaca.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu