Materac Vita Talalay – sprawdź czym się wyróżnia

Do komfortowego snu potrzebne są odpowiednie warunki. Dostosowana temperatura powietrza, cisza i zaciemnione pomieszczenie. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy wygodny materac, to każda noc będzie przespana.

Materac Vita Talalay – sprawdź czym się wyróżnia

Materace lateksowe

Materac lateksowy został stworzony dla wszystkich osób, które doceniają komfortowy wypoczynek. Nazwa Vita Talalay pochodzi od nazwiska twórcy, którym był Joseph Talalay. Jest to najdłużej istniejąca marka pianki lateksowej, pierwszy produkt został wykonany w 1961 roku.
Wykorzystany w produkcji lateks naturalny jest wytwarzany z soku tropikalnego pobieranego z drzewa kauczukowego. Tradycyjna metoda polega na ubiciu piany z soku, następnie wypełnienie nią formy i poddanie działaniu gorącej pary wodnej. Aktualnie materace wykonywane są nowocześniejszym sposobem.

Nowoczesny sposób wytwarzania wypełnienia do materacy

Talalay to najnowsza metoda przygotowywania lateksu do wypełnienia materacy. Od tradycyjnej wyróżniają ją dwa dodatkowe kroki. Oprócz ubicia soku i wlania do go specjalnej formy, w procesie produkcji przewidziany jest etap uszczelniania próżniowego. Gdy forma jest prawidłowo przygotowana, poddaje się ją błyskawicznemu zamrożeniu do temperatury -30 stopni Celsjusza. Na tym etapie utrwalany jest kulisty kształt pęcherzyków. Dla zapewnienia lepszego przepływu powietrza pozostają one częściowe otwarte i tworzą między sobą korytarze. Ostatnim punktem w produkcji wypełniacza do materaca jest wulkanizacja w temperaturze 115 stopni Celsjusza. W tym momencie zostaje utrwalony ostateczny kształt naturalnego lateksu.

Rodzaje lateksu

Talalay Natural 100% to wypełnienie, które w składzie ma wyłącznie lateks naturalny. W procesie produkcji nie są dodawane żadne sztuczne domieszki. Specjaliści uważają, że jest to najzdrowszy materiał dostępny na rynku. Największą zaletą jest dobra przepuszczalność powietrza. W efekcie materac pozostaje cały czas chłodny, odpowiedni do komfortowego snu.
Kolejne wypełnienie jest nowością na rynku. Intuiton Blue jest efektem długoletnich badań, które pozwoliły na wyprodukowanie nowoczesnego materaca. Ten rodzaj zapewnia dopasowanie temperatury do warunków panujących w pomieszczeniu. Materac nazywany jest najinteligentniejszym produktem serii Talalay. Gdy powietrze ochłodzi się lub ociepli, materac będzie odpowiednio pobierał energię, aby dopasować warunki do przyjemnego snu.

Jeżeli zależy Ci na elastyczności oraz odpowiedniej wentylacji powietrza, to warto zwrócić uwagę na Talalay Embrace. Materac z takim wypełnieniem dopasowuje się do kształtu ciała i jednocześnie reguluje temperaturę materiału.

Podsumowanie

Materace Vita Talalay znacząco poprawiają jakość snu. Otwarta struktura komórek gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza, co przekłada się na dopasowanie temperatury do warunków w pomieszczeniu. Liczne zalety mają pozytywny wpływ na zdrowie. Alergicy nie muszą obawiać się roztoczy, a osoby zmagające się z bólem kręgosłupa odczują znaczną różnicę. Naturalny materac lateksowy jest odpowiedni dla każdego.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu