Stelaże z regulacją i bez regulacji – wybierz odpowiedni dla siebie

Dla komfortowego snu ważny jest materac, ale również odpowiednio dobrany stelaż. Ten element zapewni cyrkulację powietrza, prawidłowe ułożenie ortopedyczne oraz przedłuży żywotność materaca.

Stelaże z regulacją i bez regulacji – wybierz odpowiedni dla siebie

Jak dobrać stelaż do łóżka?

Wybór stelaża do łóżka nie zawsze jest prosty. W ofercie naszego sklepu dostępne są modele z regulacją oraz bez. To, który z nich wybierzesz, może rzutować na komfort snu. Oprócz podstawowych funkij stelaże różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Deski z listew sosnowych należą do najtańszej grupy, jednak ich wytrzymałość nie jest najwyższa. Zdecydowanie lepiej wybrać stelaż brzozowy lub bukowy. Takie deski są elastyczniejsze, mają odpowiednią sprężystość, przez co skutecznie podtrzymują materac. Wybierając stelaż, należy zwrócić uwagę na ilość listewek oraz odstępy, jakie je dzielą.

Stelaże z regulacją

Stelaże z regulacją pozwalają na dopasowanie wysokości materaca do własnych preferencji. W efekcie cechują się wysokim komfortem użytkowania. Dostępne są modele z ręczną lub elektryczną regulacją. Te pierwsze zazwyczaj mają dwa punkty, w których można zmienić położenie desek – pod nogami oraz pod głową. Elektroniczne stelaże mają więcej stref, które można dowolnie regulować.

Stelaże bez regulacji

W ofercie naszego sklepu są również stelaże bez regulacji. Równomiernie ułożone deski zapewniają stabilność i odpowiednie podtrzymywanie materaca. Taki model jest mniej elastyczny, jednak te wykonane z drzewa brzozowego lub bukowego wyróżniają się większą sprężystością. Stelaż bez regulacji powinien być idealnie dopasowany do rozmiarów łóżka. Dzięki temu unikniesz rozjeżdżania się desek pod materacem.

Dlaczego stelaż jest istotny?

Dobranie odpowiedniego stelaża jest ważne ze względu na żywotność łóżka i materaca. Nieodpowiednie deski mogą powodować powstawanie odkształceń na materiale, co przełoży się na komfort użytkowania. Dopasowany stelaż gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza oraz pozwala na swobodne ruchy podczas snu. W ciągu nocy organizm wytwarza sporą ilość wilgoci, dzięki czemu dopasowuje temperaturę ciała do zaśnięcia. Kładąc materac bezpośrednio na podłodze lub na łóżku nadmiar wilgoci pozostanie w materiale. W efekcie obniży się higieniczność, a sen nie będzie tak przyjemny.

Odpowiednie czyszczenie

Stelaż, jak każdy inny element wyposażenia, brudzi się i zużywa. Warto odpowiednio go pielęgnować, aby posłużył jak najdłużej. Pod łóżkiem powinno być sucho, a każdą deskę należy regularnie przecierać ściereczką. Jeżeli masz stelaż z regulacją, nie zapomnij o oliwieniu ruchomych części.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu