Łóżko do pokoju nastolatków – jakie wybrać?

Łóżko dla nastolatków musi być dostosowane do zmieniającego się ciała młodego człowieka. Bardzo ważne jest idealne dostosowanie twardości do kręgosłupa, aby zapobiec ewentualnym odkształceniom i wygnieceniom ciała i szkieletu. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego łóżka dla nastolatków.

Łóżko do pokoju nastolatków – jakie wybrać?

Jakie cechy powinno posiadać łóżko dla nastolatków?

Łóżko dla nastolatków jest wybierane na podstawie wieku dziecka. Jego długość i szerokość powinna być dostosowana do zmieniającego się ciała, aby uniknąć zbyt częstych zmian. Natomiast materac dla nastolatków powinien być dostosowany do ciągłego wzrostu i zmiany masy ciała dziecka. Polecamy materace wykonane z elastycznej pianki, która dostosuje swoją powierzchnię do znajdującego się na niej ciężaru.

Jaki materac dla nastolatków wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca to podstawa przy zakupie nowego łóżka. To od jego wykonania będzie zależeć jakość snu. Najlepszy będzie materac, którego powierzchnia dostosowuje się do ciężaru ciała i nie jest podatna na odkształcenia. Nasza propozycja to materace piankowe i lateksowe.

Materac piankowy

Materace piankowe są stworzone w trosce o zdrowy kręgosłup, zapewniają odpowiednie podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. Wkład materaca tworzy elastyczna pianka, która zmienia swoją powierzchnię pod wpływem nacisku i następnie wraca do swojej pierwotnej formy. Taka funkcja pozwala na długoletnie użytkowanie bez zmiany łóżka z materacem, wynikającego ze zmieniającego się nacisku wytworzonego przez dorastającego człowieka. Ten rodzaj wkładu jest szczególnie polecany dla dzieci, których ciało jest bardziej podatne na zdeformowanie podczas złego ułożenia w trakcie snu.

Materac lateksowy

Materace lateksowe stworzone są z równie wygodnego wkładu. Lateks nie wydaje żadnych dźwięków podczas poruszania się, co sprzyja długiemu snu, który dla dziecka i nastolatka jest niezwykle istotny. Materace lateksowe odznaczają się również dobrymi właściwościami antyalergicznymi.

Jaki rozmiar łóżka młodzieżowego wybrać?

Wybierając odpowiednie łóżko do pokoju nastolatki, warto mieć również na uwadze jego wygląd zewnętrzny. Nie powinno być to już typowe łóżko dla dzieci, ale też nie łóżko dla dorosłych. Największą popularnością w tej kategoria cieszą się łóżka o wymiarach 120×200, 140×200 – są to nadal łóżka jednoosobowe, jednak wizualnie lepiej wpasują się w styl wnętrza pokoju młodego człowieka. Jednak rozmiar łóżka w dużej mierze zależy o metrażu, jaki mamy do zaaranżowania. W większych sypialniach idealnie sprawdzi się łóżko dla nastolatków 160×200.

Łóżko dla nastolatki – jaki styl wykonania wybrać

W ofercie posiadamy łóżka metalowe drewniane i tapicerowane – każde z nich nadaje się do pokoju młodzieżowego. Jednak wybór jednego spośród nich jest uwarunkowany tylko ze względu na styl, w jakim urządzimy pokój dla nastolatka.

Pomocne w aranżacji pokoju i miejsca do spania będą narzuty na łóżko dla nastolatków, dzięki którym w prosty sposób będziesz mógł zmienić wystrój i dopasować go do aktualnie panującej mody.

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Pokój dla nastolatki bardzo często pełni wiele funkcji. Jest zarówno miejscem do odpoczynku, jak i do nauki, a często też do zabawy. Warto więc wybrać mebel wygodny i funkcjonalny. Dobrym pomysłem będą łóżka z pojemnikiem na pościel, dzięki czemu dodamy do pokoju trochę więcej miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Sprawdź polecane przez nas łóżka tapicerowane z pomnikiem na pościel, a także łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu