Szafka nocna – dlaczego to obowiązkowy element Twojej sypialni?

Pewnie zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, w której Twoja chwila relaksu nabierze całkowicie nowego znaczenia? Wybór odpowiedniego materaca, dopasowanego do Twoich potrzeb, powinien pomóc w podwyższeniu jakości snu. Jednak to zaaranżowanie czystego i przytulnego wnętrza, zapewni Ci spokój i chwilę wyciszenia. Harmonijną całość stworzysz, dzięki ustawieniu w sypialni odpowiednich mebli. W zachowaniu porządku na łóżku, pomogą szafki nocne. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, na wkomponowanie ich w klimat Twojej sypialni.

Szafka nocna – dlaczego to obowiązkowy element Twojej sypialni?

Forma w parze z funkcjonalnością

Jednym z najważniejszych mebli, zaraz po łóżku, jest ustawiona obok niego szafka nocna. Postawiona w zasięgu ręki, umożliwia szybki i łatwy dostęp do powierzchni, na której można położyć telefon, książkę oraz inne przedmioty, tuż przed snem, bez potrzeby wstawania z łóżka.

Przy wyborze szafki do sypialni, warto kierować się ich funkcjonalnością. Ważne jest to, ile rzeczy będzie można w niej umieścić, aby jak najbardziej zminimalizować ilość przedmiotów wystawionych na widoku. Meble do sypialni powinny być ustawione w sposób przemyślany, z całkowitym wykorzystaniem wolnego miejsca, szczególnie jeśli Twoja sypialnia jest niewielkich wymiarów. Nie tylko ilość mebli, ale i ich funkcjonalność ma znaczenie. Warto więc wybrać szafkę nocną dostosowaną do Ciebie i Twojej sypialni.

Drzwiczki, półki, czy szuflady?

Na rynku jest bardzo dużo modeli szafek nocnych do sypialni. Najbardziej popularne są szafki z szufladami – ilość szuflad zależy od wielkości mebla oraz projektu wykonania. Najlepiej nadadzą się do przetrzymywania w nich drobnych i najpotrzebniejszych rzeczy, które warto mieć obok łóżka, np. ładowarka do telefonu, okulary, chusteczki, drobna elektronika, a nawet przekąski.

Następnym popularnym modelem jest szafka nocna z półką zamykaną na drzwiczki – taki rodzaj umożliwia ustawienie w szafce większych obiektów, a nawet ubrań. Ten typ, często posiada również dodatkową szufladę, znajdującą się na górze mebla.

Można znaleźć również szafki nocne z samymi półkami, wtedy cała zawartość mebla jest na widoku – taki rodzaj szafek do sypialni, polecany jest szczególnie do dużych pomieszczeń, gdzie liczna ilość obiektów ustawiona na niej nie przytłoczy wnętrza.

Elementem charakteryzującym wszystkie meble z tej kategorii jest blat, na którym można ustawić dekoracje, takie jak lampka, świeczki, zegarek, czy ramki na zdjęcia.

Materiał i styl wykonania

Najważniejszą kwestią przy aranżacji pokoju do odpoczynku jest wybór łóżka do sypialni – to ono będzie wskazywało styl, w jakim urządzimy wnętrze. Jeśli już podejmiemy decyzję, jaki styl i barwy mają panować we wnętrzu, należy zacząć projektowanie całego wystroju.

Białe szafki nocne

Bardzo ważnym aspektem, przy wyborze szafki nocnej jest dopasowanie jej wielkości, wysokości oraz stylu do łóżka. W niewielkich pomieszczeniach, dobrze sprawdzi się biała szafka nocna, w szczególności polerowana na wysoki połysk. Światło odbijające się od jej powierzchni, dodatkowo rozjaśni pomieszczenie, nadając mu optycznie większe wymiary. Taki rodzaj mebli charakterystyczny jest dla stylu nowoczesnego.

Drewniana szafka do sypialni

Dla osób ceniących sobie naturalność i trwałość mebli, dobrym wyborem będzie drewniana szafka nocna. Szafki z litego drewna są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Drewniane szafki nocne najlepiej odnajdą się w stylu klasycznym, jak również w skandynawskim, szczególnie w połączeniu z jasnymi elementami.

Szafki tapicerowane

Ponadprzeciętne, tapicerowane szafki nocne są nie tylko funkcjonalne, ale również mogą stać się ozdobą sypialni. Wraz z tapicerowanym zagłówkiem, stworzą wspólną, spójną całość. W zależności od upodobań, szafki nocne mogą być obszyte dowolnym materiałem. Najbardziej popularną tkaniną jest welur, bawełna, skóra i ekoskóra.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu