Łóżka metalowe – w jakim stylu wnętrz odnajdzie się najlepiej?

Metalowe łóżka z jednej strony kojarzone są z tanimi meblami, prostymi w swojej konstrukcji. Charakterystyczne dla szpitali i schronisk. Zaskakujący może okazać się fakt, że dla wielu osób ta metalowa architektura to oznaka najwyższego poziomu elegancji.

Łóżka metalowe – w jakim stylu wnętrz odnajdzie się najlepiej?

Style wykonania łóżek metalowych

Wszystko zależy od metody wykonania metalowej konstrukcji, dzięki możliwości dowolnego wygięcia stali metalowe łóżka można dopasować do większości stylów wystroju wnętrz.

Prosty, minimalistyczny szkielet wpasuję się w bardziej skromne, modernistyczne wnętrza. Dobrym przykładem jest łóżko metalowe wykonane w nowoczesnym stylu, pozbawione wszelkich zdobień, stworzone z prostych metalowych części. Nowoczesne wnętrza to często połączenie bieli i czerni, dlatego dobrym pomysłem będzie łóżko metalowe czarne lub białe.

Użycie stali i surowych elementów często spotykane jest w sypialni w stylu loftowym, dlatego łóżko w stylu loft powinno być wykonane z niepomalowanych metalowych części wraz z niezabarwionym, litym drewnem lub płyty MDF w naturalnym kolorze drewna. Metalowy szkielet łóżka nabierze oryginalnego charakteru w połączeniu ze ścianą wykonaną z niepomalowanej, gołej cegły.

Bardziej skomplikowana konstrukcja łóżka z licznymi zdobieniami idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu pałacowym. Do wnętrza w stylu pałacowym warto dobrać łóżko z zaokrąglonymi wygnieceniu na zagłówku i zanóżku. Zobacz łóżko w stylu pałacowym, aby dobrać do niego odpowiednie komody i szafki nocne z naszego asortymentu.


Jasne meble w połączeniu z metalowymi akcentami w otoczeniu białych dodatków i jasnej pościeli to znak rozpoznawczy sypialni w stylu glomour. Metal w połyskującej wersji doskonale będzie pasował do szklanych i lustrzanych zdobień użytych do wzbogacenia mebli glamour.

Mocna konstrukcja

Ten rodzaj łóżek charakteryzuję bardzo solidne wykonanie, odporne na przeciążenia i uderzenia. Większość modeli łóżek metalowych wykończona jest lakierowaniem proszkowym, zwiększającym odporność na zadrapania. Ten zabieg minimalizuje odpryskiwanie lakieru co zwiększa żywotność łóżka pozostawiając je w nienaruszonym stanie na lata. Łóżko metalowe jest uniwersalnym wypoczynkowym modelem sypialnianym, które mimo zmieniającej się mody zawsze odnajdzie swoje miejsce w każdym wystroju wnętrza.

Stelaż w łóżkach metalowych najczęściej umieszczany jest na czterech nóżkach, z pozostawieniem pustego miejsca pod materacem. Taka konstrukcja uniemożliwia umieszczenie pod materacem schowka lub szuflad na dodatkową pościel.

Jakie meble do metalowego łóżka?

Urządzając sypialnię, w której głównym akcentem będzie metalowe łóżko, należy pamiętać o tym, aby dokładnie przemyśleć całość aranżacji wnętrza. Metalowe łóżka prezentują się oryginalnie, ale dopasowanie ich do reszty mebli jest czynnością często ryzykowną. To prawda, że metal może odnaleźć się w większości wnętrz ale tylko, gdy zastosujemy się do paru zasad.

Połączenie naturalnego drewna lub farby emitującej pierwotny odcień surowca najlepiej będzie wyglądać z niemalowanymi elementami metalowymi. Oryginalny odcień stali, miedzi czy mosiądzu powinien być starannie dobrany do koloru drewna, aby razem stworzyć nietypowy smaczek dekoracyjny.

Meble wykonane z płyty meblowej lub oklejone obrzeżami MDF często są spotykane w połączeniu z malowanymi elementami metalowymi. W tym przypadku dobrą kombinacją będzie zastosowanie bieli w obu wyżej wymienionych surowcach. Częstym zastępnikiem metali w tym wypadku jest aluminium.


Różnorodność wykonania i uformowania stali użytej do produkcji łóżek metalowych z pewnością pomoże urozmaicić każde wnętrze nadając mu oryginalny i funkcjonalny dodatek.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu