Łóżko z pojemnikiem na pościel – czy warto?

Łóżka z pojemnikiem na pościel szczególnie polecane są do małych pomieszczeń z ograniczoną przestrzenią. Dodatkowe miejsce na przechowywanie ubrań, pościeli, kocyków, pudełek z drobiazgami z pewnością pomoże w uporządkowaniu pomieszczenia.

Łóżko z pojemnikiem na pościel – czy warto?

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Łóżka z pojemnikiem i bez pojemnika są zazwyczaj tych samych rozmiarów, jednak schowek ukryty pod tymi pierwszymi pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką zajmuje łóżko. Możliwość ukrycia pościeli, pozwala na zachowanie porządku i ładu w sypialni.

W naszym asortymencie znajdziesz łóżka sypialniane 180×200, 160×200, 140×200 z pojemnikiem, idealne dla par. Do większych sypialni polecamy łóżko sypialniane 200×200, zapewniające największą przestrzeń do odpoczynku pośród łóżek dostępnych w naszym asortymencie. Do pokoju dziecięcego i młodzieżowego polecamy łóżka jednoosobowe o wymiarach 90×200 i 120×200. Pojemnik w łóżku do pokoju dziecięcego będzie idealnym miejscem na przechowywanie zabawek.

Wybierając łóżko z pojemnikiem pod materacem, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada zamontowane w skrzyni wywietrzniki, sprzyjające wentylacji powietrza. Ten zabieg dodatkowo zabezpieczy materac i pościel znajdującą się w schowku przed rozwojem roztoczy i drobnoustrojów.

Łóżko z podnośnikiem

Łóżka sypialniane z pojemnikiem na pościel dostępne są z różnymi wersjami schowków. W mniejszych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się łóżka z podnośnikiem. Skrzynia na dodatkowe rzeczy znajduję się pod materacem, który podnosimy za pomocą podnośnika w pionie. Obszar do przechowywania rzeczy jest dość spory i bez problemu zmieści się w nim dodatkowa pościel.

Łóżko z szufladami

Kolejnym rodzajem łóżek z pojemnikiem jest łóżko z szufladami. Rozłożenie szuflad zajmuje nieco więcej miejsca, dlatego decydując się na taki typ łóżka, należy wziąć pod uwagę większy obszar potrzebny do jego ustawienia. W zależności od modelu, szuflad może być wiele i mogą być umieszczone w różnych częściach łóżka. Dużym plusem zakupu łóżka z szufladami jest możliwość wyjęcia dodatkowych rzeczy ze schowka, bez naruszenia pościeli jak się dzieje w przypadku schowków z podnośnikiem. Minusem jest fakt, że umieszczenie paru szuflad zamiast jednej skrzyni zmniejsza przestrzeń do przechowywania rzeczy, dlatego łóżko z szufladami najlepiej sprawdzi się do gromadzenia ubrań i mniejszych akcesoriów.

Łóżka bez pojemnika na pościel

Łóżka sypialniane bez pojemnika na pościel pozbawione są ukrytej dodatkowej przestrzeni, co w sposób niekorzystny wpływa na przestronną aranżację wnętrz. Przykładem całkowicie zabudowanej bryły bez pustej przestrzeni są łóżka tapicerowane bez pojemnika na pościel.

Kolejnym przykładem łóżek bez pojemnika są łóżka do sypialni z pustą przestrzenią pod stelażem. Ustawione na drewnianych lub metalowych nóżkach umożliwiają przechowywanie rzeczy pod całą konstrukcją. Często wykorzystywane są w tym celu papierowe lub plastikowe pudła. Minusem takiego zabiegu jest zdecydowanie umieszczenie rzeczy na widoku, co może nie potrzebnie zatłoczyć pomieszczenie. Warto zaznaczyć, że sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku, należy więc zadbać o to, by panował w niej porządek.

Łóżka tapicerowane

W ofercie posiadamy łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel. Ten rodzaj łóżek wyróżnia niezwykła elegancja wykonania. Zagłówek i obrzeża obszyte są tkaniną z miękkim wkładem. Kolor i tekstura materiału ma nieograniczoną gamę kolorystyczną wybierana w zależności od wystroju wnętrza. Częstym wyborem są łóżka tapicerowane z kolorową tkaniną, przykuwającym wzrok w celu urozmaicenia wnętrza. Aksamitne wykończenie pozwala na umieszczenie łóżka w sypialni urządzonej w stylu glamour. Dobranie pasującej pościeli i narzuty to obszycia łóżka zapewnia oryginalny akcent nadający charakteru do Twojej sypialni.

Modelem wartym wspomnienia jest łóżko kontynentalne – charakteryzujący się szczególną wygodą użytkowania. Stworzone z dwóch warstw materacy, pełniących inne funkcję i toppera zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Często zawiera dodatkowe szuflady na przechowywanie pościeli i ubrań znajdujące się po bokach i z przodu łóżka.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu