Materace piankowe – ogólna charakterystyka

Według statystyk, człowiek podczas swojego życia przesypia aż 20 lat. Sen ma znaczący wpływ na kondycję całego ciała. Odpowiada za regenerację układu fizycznego i psychicznego. Aby zapewnić sobie dobrą jakość snu, należy zadbać o odpowiednie warunki. Ciche i wywietrzone miejsce to podstawa. Higiena i komfort pomogą poczuć się bezpiecznie i sprzyjają wejściu w fazy Rem, ale najważniejszym czynnikiem jest miejsce. Za wygodę podczas odpoczynku, odpowiada dobrze dobrany materac do spania.

Materace piankowe – ogólna charakterystyka

Materac piankowy

Z biegiem lat, zmieniała się również technologia produkcji materacy. Cechą wyróżniającą materace piankowe spośród innych dostępnych na rynku, jest ich wyjątkowa elastyczność. Materace termoelastyczne dostosowują się do ciała, zapewniając odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa. Budowa wkładu, składa się z materiałów jedno lub paro warstwowych posiadających różne wzmocnienia i wypełnienia, aby zapewnić odpowiednie podtrzymanie ciała podczas snu. Reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę osoby leżącej, zapewniając niezastąpiony komfort.

W trosce o różnorodne upodobania, materace do spania dostępne są w różnych rozmiarach i twardościach pianki. Uginając się pod naciskiem, pozostają nieruszone aż do momentu zejścia, zmniejszając częstotliwość zmiany pozycji. Po opuszczeniu, materace powoli wracają do płaskiego oryginalnego położenia. Jest niezwykle elastyczny i nie podatny na odkształcenia.

Dla kogo materac piankowy?

Idealnie sprawdzi się w sypialniach małżeńskich. W wersji materaca 200×200, bez wątpienia zapewni wymaganą ilość miejsca. Pianka amortyzuje ruch drugiej osoby, zmieniając swoją powierzchnię tylko w miejscu nacisku. Co gwarantuje niezakłócony sen. Pod zbyt dużym naciskiem, ugina się coraz mniej. Jest niesamowicie miękka i delikatna, dzięki czemu nada się dla osób chorych i leżących zapobiegając odleżynom.

Higiena użytkowania

Na rynku można znaleźć różne rodzaje materacy do spania. Różniące się od siebie pokrowcem i wkładem. Zewnętrzna warstwa odpowiada za estetykę wyglądu. Jest wykonana z najwyższej jakości materiału chroniącego przed szkodzącymi czynnikami zewnętrznymi. Materiał ma bezpośredni kontakt ze skórą, więc jest antyalergiczny i delikatny w dotyku. Warstwa wewnętrzna piankowa, posiada porowatą strukturę pozwalającą na odpowiednią cyrkulację powietrza. Podczas siadania i wstawania materac sam automatycznie się wietrzy, zapewniając przy tym higienę snu oraz ochronę przed bakteriami, roztoczami i kurzem.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu