Jak zapewnić sobie komfortowy sen w upalne noce?

Upalne noce i dni… taka pogoda niektórym dodaje sił ale niektórym odbiera jakiekolwiek chęci do działania. A co w momencie, gdy zmęczeni słońcem zechcemy wypocząć, podczas popołudniowej drzemki lub będziemy przygotowywać się już do snu? Wywietrzenie czy też ochłodzenie pomieszczenia klimatyzacją bądź wiatrakiem staje się koniecznością. Warto również zadbać o odpowiedni materac.

Jak zapewnić sobie komfortowy sen w upalne noce?

Pokrowce chłodzące

Nowa technologia pozwala na tworzenie materacy dostosowanych do warunków atmosferycznych. Gdy zbyt wysoka temperatura zrywa Ci sen z powiek, z pomocą przychodzą pokrowce na materace. Stworzone ze specjalnych wysokojakościowych tekstyli w zależności od przeznaczenia mogą posiadać różne funkcje. Pokrowce chłodzące pochłaniają i wypuszczają powietrze wraz z utworzonym ciepłem podczas snu co sprawi, że będą delikatnie chłodzić. Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, przy wyborze materaca na lato jest materiał użyty do jego uszycia. Najlepiej sprawdzi się tutaj bawełna, jedwab i wiskoza.

Polecane pokrowce chłodzące: Outlast, Silver Active, Silver_lux. Sprawdź.

Technologia działa przede wszystkim, dzięki głównemu materiałowi, jaki został użyty. Często stosuje się też specjalne dzianiny do dodatkowego przepikowania pokrowca. Wszyta siatka wentylacyjna, zapewnia dodatkowy przepływ powietrza. Zaletą pokrowców jest również ochrona materaca przed działaniem czynników zewnętrznych. W razie zalania lub zabrudzenia, można bez trudu go zdjąć i wyprać, aby cieszyć się higieną podczas snu przez długie lata.

Pora wymienić pościel na lato!

Warto również przemyśleć zmianę kołdry na trochę lżejszą i pościeli na taką, która wykonana jest całkowicie z naturalnych włókien (bawełna, satyna bawełniana). Bawełna, dzięki właściwościom odprowadzania wilgoci reguluje temperaturę i automatycznie chłodzi zapewniając lepszy, spokojny sen podczas upałów.

Ochłodzenie pomieszczenia przed snem i organizmu podczas snu, jest sprawą naprawdę ważną. Odpowiednie warunki do spania, to temperatura wynosząca około 16-19 stopni Celsjusza. Im jest ona wyższa, tym wejście we wszystkie fazy snu będzie trudniejsze. Aby ochłodzić organizm, nie należy jeść obfitych posiłków przed snem, ani też uprawiać wyczerpujących sportów. W momencie, gdy będzie nam za ciepło podczas snu, będziemy dążyć do odkrycia i zmiany pozycji w celu ochłodzenia, co będzie skutkowało ciągłymi przerwami snu i późniejszym zmęczeniem. Zmiana warunków sypialnianych może się odbić na późniejszym funkcjonowaniu naszego organizmu. Sen odpowiada za regenerację układu fizycznego i psychicznego oraz reguluję system nerwowy. Jakość snu to jakość naszego życia.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu