Dlaczego warto postawić na materac z lateksu naturalnego?

Jak wiadomo, sam fakt ułożenia się do snu o odpowiedniej porze, wcale nie daje nam gwarancji spokojnej nocy. Do tego wymagane będzie wygodne łóżko, przy którym kluczowym elementem jest zdecydowanie materac. Czy każdy z nas, zwraca jednak uwagę na to, jakiego jest on typu? Okazuje się, że niektóre modele mogą okazać się zdecydowanie lepsze dla naszego zdrowia.

Dlaczego warto postawić na materac z lateksu naturalnego?

Materac lateksowy – naturalny sposób na zdrowy sen

Materac z lateksu naturalnego to chyba najlepsze rozwiązanie, na jakie możemy się zdecydować. Kompletnie naturalna, pianka lateksowa to materiał przyjazny zarówno dla użytkownika, jak i dla całego środowiska. Produkcja wymaga tutaj wykorzystania mleczka kauczukowego, które napowietrzane jest na dalszych etapach, a kolejno rozprowadzane do form, zamrażane, żelowane, ogrzewane i poddawane wielu innym procesom, aby koniec końców trafiły do naszych sypialni i gwarantowały zdrowy i spokojny sen.

Naturalny lateks zapewnia nam wysoki poziom higieny. Warto wiedzieć, że mleczko kauczukowe to substancja, która wykorzystywana jest przez drzewo do leczenia swoich ran, a także do ochrony przed owadami i roślinożercami. Wszystko z uwagi na przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz przeciwdrobnoustrojowe właściwości. Lateks naturalny składa się z białka, gumy, żywicy, cukrów oraz skrobi – wszystko pochodzenia naturalnego. Co bardzo ważne, zbieranie lateksu wcale nie przekłada się na niszczenie drzewa.

Co warto wiedzieć o materacach z lateksu naturalnego?

Jednym z największych atutów materaców z lateksu naturalnego, jest wspomniany już wcześniej skład pianki. Dzięki wyjątkowej strukturze, możliwa jest tutaj prawidłowa wentylacja, z pomocą której komfort snu będzie na najwyższym poziomie. Powietrze, które krąży po tunelach materaca pozwala na to, aby możliwe było utrzymanie właściwej temperatury i to bez względu na porę roku.

Wspomniana wentylacja ma wpływ nie tylko na sam komfort naszego snu, ale też nie sprawia, że blokowane jest dostarczanie tlenu do skóry. Użytkownik może zatem mieć pewność, że toksyny, które usuwane są z ciała podczas snu będą odprowadzane. Co więcej, mając na względzie właściwości antyseptyczne, jakie posiada lateks – bakterie to coś, czym w ogóle nie musimy się przejmować. Materace z lateksu naturalnego projektowane są w tak sposób, aby uniemożliwić rozwijania się na nich ani grzybów, ani drobnoustrojów.

Sporą zaletą materacy z naturalnego lateksu jest ich wytrzymałość. Jako, że pianka gwarantuje wentylację i chroni przed bakteriami, nie ma też konieczności usuwania plam oraz nieprzyjemnego zapachu. Lateksowe materace znane są z tego, że bardzo szybko reagują na nacisk ciała. Mamy tu do czynienia z wręcz idealnym dopasowaniem do kształtu ciała, a pęcherzyki, które obecne są w materacu, gwarantują równomierny rozkład ciężaru.

Fakt ten, z pewnością docenią wszyscy ci, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem. Materac z lateksu naturalnego zapewni nam to, że obudzimy się bez dokuczliwego bólu szyi. Dla wielu klientów, te modele materaców uznawane są za wręcz bezkonkurencyjne na rynku. Świadome osoby doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest komfort snu, a w dalszej perspektywie jest to wręcz bezcenny element naszego zdrowego trybu życia.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu