Jaki wpływ na zdrowy sen, ma wybór odpowiedniej poduszki?

Prawidłowy oraz komfortowy sen, to podstawa dla zdrowia naszego organizmu. Nie da się ukryć, że spory wpływ ma na to wygodny materac wyprodukowany z dobrego materiału, kołdra, a także dostosowana do naszych potrzeb poduszka. Często właśnie poduszka pozostaje w cieniu innych elementów, aczkolwiek powinna być ona dla nas priorytetem, kiedy jakość snu jawi się dla nas, jako coś bardzo ważnego.

Jaki wpływ na zdrowy sen, ma wybór odpowiedniej poduszki?

Poduszki można określić, jako swojego rodzaju uzupełnienie dla wygodnego materaca. Ten powinien przede wszystkim odpowiednio dopasowywać się do krzywizny naszej sylwetki i prawidłowo się wobec niej układać. Popularne i powszechnie stosowane przez lata – miękkie, puchowe poduszki wcale nie są jedynym możliwym, a już na pewno najlepszym rozwiązaniem. Poduszka, która zapewni nam zdrowy sen to ta, dzięki której rano nie będziemy odczuwać bólu kręgosłupa.

Najlepsza poduszka do spania, czyli właściwie jaka?

Sporo osób zaraz po pobudce, uskarża się na takie problemy, jak np. drętwiejące ręce, sztywny kark, a także promieniujący ból. Oczywiście mogą być to pewne, niezdiagnozowane problemy zdrowotne, natomiast często przyczyna tego jest o wiele bardziej prozaiczna. Okazuje się, że źle dobrana poduszka może być powodem tych właśnie objawów.

Sam materac nie może być ani zbyt twardy, ani też zbyt miękki. Co ciekawe, zasadę tę można zastosować również w przypadku poduszki. Dobra poduszka to taka, która posiada krzywizny sprawiające, że nasz kark, głowa oraz szyja przez kilka godzin w trakcie snu, będą miały zapewnione odpowiednie warunki.

Ból pleców zneutralizujemy nie tylko przy pomocy profesjonalnej rehabilitacji. Idealnym wsparciem będzie tutaj dobrze dobrana poduszka, która pomoże pozbyć się tych dolegliwości. Jaka poduszka okaże się najlepsza dla zdrowego snu? Sporo warunkuje tutaj pozycja, jaką przyjmujemy podczas snu, a także budowa naszego ciała, czyli wzrost i waga. Warto wiedzieć, że wszyscy lubiący spać na boku, muszą posiadać poduszkę wyprofilowaną, która posiada dodatkowy wałek w miejscu szyi. W wypadku tych, którzy wolą spać na plecach, a przy tym borykają się z częstym chrapaniem, mogą zdecydować się na taki model poduszki, którego budowa będzie mogła niwelować te dokuczliwe dolegliwości.

Jakie rodzaje poduszek mamy do wyboru?

Na pewno nie pożałujemy, kiedy zdecydujemy się na kupno wyprofilowanej poduszki do spania. Z uwagi na jej anatomiczną budową, jest ona w stanie skutecznie podtrzymywać kręgosłup, a to umożliwia zachowanie naturalnych krzywizn ciała w trakcie snu. Ma to spore znaczenie, gdyż w takim monecie mięśnie mogą podczas snu naprawdę odpocząć, a tym samym lepiej uwydatniają się dyski międzykręgowe.

Nie bez znaczenia pozostaje też wypełnienie poduszki. Jeżeli mowa o poduszkach zdrowych, wyprofilowanych, najczęściej będzie to wysokoelastyczna pianka, bądź też lateks. Ten ostatni to bardzo zbity oraz twardy wsad, natomiast pianka znana jest z tego, iż poddaje się wpływowi ciepła, dlatego jest w stanie zagwarantować wymagane podparcie konkretnym częściom ciała.

Podczas wyboru produktu tego typu, pamiętajmy o tym, aby zweryfikować to, czy dany materiał nie należy do grupy tych, które mogą trwale odkształcić się przy dłuższym użytkowaniu. Kiedy decydujemy się na poduszki o naturalnym wsadzie, możemy spodziewać się w ich przypadku wykorzystania puchu bądź pierza. Takie poduszki znane są z tego, że są szczególnie miękkie. Dla wielu osób, może okazać się to dość poważną wadą, a zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują twardej poduszki. Z drugiej strony, będą one odpowiednie do spania bez względu na to, jaką pozycję najchętniej przyjmujemy.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu