Stelaże regulowane – kto powinien postawić na to rozwiązanie?

Według ogólnych statystyk przesypiamy około 1/3 naszego życia. I to nie bez powodu, równowaga w życiu to stan, w którym oprócz pracy – funkcjonowania, odpoczywamy. Co więcej, sen wspomaga nasze funkcje życiowe, wpływa na urodę, pozytywne myślenie, zdrowie czy pracę mózgu.

Stelaże regulowane – kto powinien postawić na to rozwiązanie?

By w pełni wykorzystać dobrodziejstwa snu, należy zadbać o jego efektywność. Odpowiednie warunki jak: wilgotność w pomieszczeniu, zaciemnienie, przyjemna pościel, a przede wszystkim wygodny materac, razem gwarantują wypoczęcie.

Rodzaje stelaży regulowanych

Stelaże do łóżek to połączone ze sobą listwy z odpowiednio dobranego drewna. Najczęściej wykonuje się je z brzozy, sosny i buka, największą trwałością wyróżniają się te dębowe, mniej solidne są z sosny. Stelaż regulowany wybieramy biorąc pod uwagę właściwości materaca, dla tych lekkich, bonelowych odpowiedni będzie właśnie sosnowy. Cięższe wymagają podłoża bardziej elastycznego, które nie będzie podatne na odkształcanie pod wpływem większego oporu. Bukowe drewno idealnie współpracuje z materacem jeszcze bardziej wpływając na komfort snu i żywotność samego stelaża. W momencie wyboru powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj regulowania. W tym aspekcie rynek oferuje regulację ręczną i elektryczną. Ta pierwsze umożliwia podnoszenie wezgłowia, a w niektórych wariantach również podnóżka. Czego z pewnością można oczekiwać, to, to, że większą wygodę i luksus zapewnią nam stelaże regulowane za pomocą pilota. To produkt, który naprawdę rozpieszcza i umożliwia regulacje w większej ilości płaszczyzn. Model Trioflex De Luxe będzie kompleksowym wyborem, wykonany z drewna bukowego zapewnia odporność na ciężar, ponadto stelaż elektryczny ułatwia mobilność. Wyposażony w funkcję standby ogranicza zużycie energii i umożliwia działanie w trybie awaryjnym, ponieważ przy braku prądu istnieje możliwość opuszczenia. Więcej tego rodzaju produktów znajdziemy na stronie: https://dobre-materace.pl/stelaze/z-regulacja/. 

Zalety stelaży regulowanych

Stelaże regulowane rozwiązują szereg problemów zdrowotnych. Bóle krzyża, szyi i ramion to z reguły efekty złej pozycji spania i nieodpowiednio dobrane: poduszka i materac. Manipulowanie stopniem wzniesienia zagłówka łagodzi objawy astmy i poprawia krążenie krwi. Możliwość podnoszenia nóg może zmniejszyć ich obrzęk, jak również ograniczyć potencjalne zagrożenie powstawania żylaków. Oprócz walorów zdrowotnych stelaż regulowany poprawia korzystanie z łóżka podczas czytania książek i innych czynności, które z racji wygodny wykonujemy na miękkim materacu.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu