Tapicerowane, metalowe a może drewniane? Jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

Drewno metal oraz tapicerka. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety, natomiast to indywidualne względy klienta ważą na ostatecznej decyzji. Jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne tworzywa, a także czym powinniśmy kierować się podczas zakupu łóżka do swojej sypialni?

Tapicerowane, metalowe a może drewniane? Jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

Łóżka drewniane

Naturalne drewno to gwarancja zdrowego wypoczynku, gdyż jest to tworzywo, które nie wywołuje jakichkolwiek uczuleń a dodatkowo posiada antystatyczne właściwości. Oznacza to, że podczas snu nie będziemy wdychać dużej ilości kurzu. Jedną z większych zalet drewna jest też jego uniwersalność, dlatego meble z tego materiału odnajdują się nie tylko w tradycyjnych wnętrzach, ale też świetnie komponują się w tych nowoczesnych. Dzięki szerokiej palecie odcieni, z pewnością uda się odnaleźć ten pasujący do naszego wystroju. Nie można pominąć tutaj kwestii trwałości. Łóżka wykonane z drewna będą bardzo wytrzymałe i na pewno posłużą przez wiele lat. Oczywiście pod warunkiem, że prawidłowo o nie zadbamy.

Utrzymanie drewnianego łóżka w zadowalającym stanie, wymagać może systematycznej konserwacji. Jeśli to zaniedbamy, istnieje ryzyko pojawienia się pewnych uszkodzeń, czy też trzeszczenia. Najlepiej stosować do tego celu dedykowane preparaty oraz delikatne akcesoria. Sam proces, warto wykonać przynajmniej kilka razy w przeciągu roku.

Łóżka metalowe

Jeżeli chodzi o trwałość metal będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem, a metalowe łóżka z kutą ramą będą odporne na pękanie, odpryski, wilgoć czy też spore obciążenie. Tego typu mebel będzie inwestycją na długie lata. Wysoka wytrzymałość nie oznacza jednak ubytku pod względem estetyki. Mamy tu również do czynienia ze sporą różnorodnością, dostępne są bowiem konstrukcje ażurowe, ale też nowoczesne pojedyncze formy z prostych, minimalistycznych prętów. Metal doskonale będzie łączył się z drewnem, a także ze skórzaną tapicerką.

Piękne meble nie mogą obejść się bez wyjątkowej oprawy. Metalowe łóżka to typowo sypialniane rozwiązanie, stąd urządzając wielofunkcyjny apartament, warto postawić na model nieco bardziej uniwersalny. Ciężkie meble nie należą do najbardziej praktycznych, a szczególnie w wypadku gdy mamy w perspektywie przeprowadzkę. Pamiętajmy o tym, że metal ma dość charakterystyczne właściwości: szybko się wychładza, a dodatkowo jego wytrzymałość idzie w parze z twardością. Czasami może zdarzyć się bolesne stłuczenie, jeśli nieumiejętnie będziemy zajmować miejsce w łóżku.

Łóżko tapicerowane

Meble tapicerowane są ogólnie bardzo ciekawym rozwiązaniem, a przy tym kuszą sporym wyborem różnych kolorów oraz faktur. Pośród wielu dostępnych tkanin obiciowych, odnajdziemy m.in. połyskliwy welur, skóry, gładką sawanę i nie tylko. Składając indywidualne zamówienie, bardzo często będziemy mieli możliwość samodzielnego wyboru takiej tapicerki, która najlepiej pasuje do urządzonego przez nas wnętrza. Dzięki tekstylnemu wykończeniu, użytkowanie łóżka będzie bezpieczniejsze oraz komfortowe.

Rozwiązanie to ma jednak pewne mankamenty, które warto uwzględnić podejmując ostateczną decyzję. Tutaj należy wspomnieć o skłonności do występowania pewnych zaciągnięć oraz przetarć, przy czym jakiekolwiek płyny rozlane przez przypadek mogą niestety wsiąknąć w tapicerkę na stałe. Istnieje możliwość, aby ryzyko uszkodzeń nieco zmniejszyć, a będzie tak na pewno jeśli wybierzemy nowoczesne obicia, które charakteryzują się odpornością na uszkodzenia, a plamoodporne wykończenie sprawia, że znacznie łatwiej utrzymać je w czystości.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu