Czym powinien charakteryzować się materac dla niemowlaka?

Materac dla niemowlaka powinien zapewnić mu prawidłową pozycję podczas snu oraz odpowiednie warunki do odpoczynku. W końcu spędza on w nim bardzo dużo czasu w pierwszych latach swojego życia. Aby mieć pewność, że wybrałeś dla swojej pociechy to, co najlepsze sprawdź, czym powinien charakteryzować.

Czym powinien charakteryzować się materac dla niemowlaka?

Bezpieczeństwo przede wszystkim – certyfikaty i atesty

Materac do łóżeczka dla niemowląt powinien posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdzają jakość materiałów, z których został wykonany. Na które oznaczenia warto zwrócić szczególną uwagę?

• Certyfikat Oeko-Tex – oznacza, że użyte do produkcji materaca tkaniny są wykonane wyłączne z substancji przyjaznych środowisku i nie są szkodliwe dla zdrowia dziecka. Materace niemowlęce z takim certyfikatem są bezpieczne dla dzieci z alergiami i uczuleniami skórnymi.
• Atest PZH – gwarancja Polskiego Zakładu Higieny oznacza najwyższą jakość oraz właściwy skład chemiczny materacy dla dzieci. Powinien go posiadać każdy model zdrowych materacy do łóżek dziecięcych.
• Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka – instytut ten wydaje opinie na temat produktów wykorzystywanych przez matki i dzieci. Pozytywna ocena potwierdza, że materac jest bezpiecznych dla niemowląt.

Powyższe oznaczenia to oczywiście jedynie przykłady certyfikatów i atestów, jakie można spotkać w opisach materacy dziecięcych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrany model posiadał wiarygodne potwierdzenie wysokiej jakości i bezpieczeństwa, które oferuje.

Twardość materaca niemowlęcego – twardy czy miękki?

To częste pytanie, jakie pada podczas wyboru materaca dla niemowląt. Czy wybrany model powinien być twardy, czy miękki? Jaki będzie odpowiedni dla naszego malucha? Najlepszy materac dla niemowlaka powinien być średnio-twardy i jednostrefowy. Dzięki temu powierzchnia spania prawidłowo podeprze główne punkty ciała dziecka oraz wyeliminuje ryzyko pojawienia się odkształceń w wyniku intensywnego użytkowania.

Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Wśród dostępnych materacy do łóżek dla niemowląt można znaleźć modele wykonane z pianki wysokoelastycznej lub lateksu. Oba rodzaje wkładu do materacy zapewniają odpowiednie podparcie ciała malucha oraz bezpieczny sen. Materace wykonane z naturalnego lateksu są szczególnie polecane dla niemowlaków, które mogą zmagać się z różnego rodzaju alergiami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych modeli na stronie naszego sklepu: Materace dla niemowląt

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu