Jak wybrać najlepszą kołdrę na lato?

Kołdra na lato może poprawić jakość Twojego snu. Ciepła pora roku uprzyjemnia nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jednak potrafi być nieco kłopotliwa, jeśli wysokie temperatury serwuje nam również w nocy. Aby zadbać o prawidłowy sen i uniknąć wybudzania się w wyniku przegrzania warto zdecydować się na zakup kołdry letniej. Jak wybrać tę najlepszą?

Jak wybrać najlepszą kołdrę na lato?

Dlaczego warto zmienić kołdrę na letnią?

Zanim przejdziemy do wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą kołdrę na upalne noce, warto zastanowić się, dlaczego w ogóle warto ją zmieniać w zależności od pory roku?

Najważniejszym czynnikiem jest jakość Twojego snu. Komfortowo i dobrze przespana noc wpływa nie tylko na samopoczucie, ale także na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego też niezwykle ważne jest dostosowywanie warunków w sypialni do aktualnej pogody. Wysokie temperatury na zewnątrz w czasie dnia i w ciągu nocy często utrudniają zasypianie. Nawet jeśli udaje się nam zasnąć, to w trakcie budzimy się z nieprzyjemnym uczuciem przegrzania i spoconym ciałem.

Dlatego właśnie, gdy temperatura za oknem osiąga duże wartości, warto pomyśleć o zmianie kołdry z zimowej na letnią, aby zapewnić sobie odpowiednią przewiewność i wentylację powietrza w czasie snu.

Zobacz: Jak wybrać kołdrę? Jakie wypełnienie będzie dla Ciebie najlepsze?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kołdry na lato?

Decydując się na zakup kołdry letniej, należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe parametry: jej wagę (gramaturę) oraz typ wypełnienia. Na lato warto wybrać lekką kołdrę, która posiada wypełnienie z włókna poliestrowego lub silikonowego. W lecie sprawdzą się także kołdry z wypełnieniem naturalnym (np. bawełniane lub jedwabne). Tego typu kołdra zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza w nocy oraz wyeliminuje ryzyko przegrzania się organizmu w czasie snu.

Kołdra całoroczna – czy sprawdzi się o ciepłej porze roku?

Na rynku istnieje również wiele modeli uniwersalnych kołder całorocznych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj kołdry, którą możesz używać zarówno w lecie, jak i w zimie. Posiadają one średnią gramaturę, dlatego sprawdzają się przez cały rok. Zwykle posiadają wypełnienie z puchu lub materiału syntetycznego. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w sypialni na przechowywanie dwóch rodzajów kołder.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu