Stelaż z regulacją czy bez. Który wybrać?

Stelaż to jeden z podstawowych elementów łóżka, o który powinniśmy zadbać. Bez niego materac nie spełni swojej funkcji, a Ty nie zapewnisz sobie odpowiedniego wypoczynku. Dobór odpowiedniego modelu ma wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale również żywotność materaca. Jaki rodzaj stelaża warto wybrać?

Stelaż z regulacją czy bez. Który wybrać?

Z czego wykonane są stelaże do łóżka?

Wysokiej jakości stelaże wykonywane są z listew sosnowych, brzozowych lub bukowych. Pierwsze z nich to modele najtańsze, które niestety nie należą do najtrwalszych. Pozostałe rodzaje drewna zapewniają elastyczność i sprężystość oraz skutecznie podtrzymują materac. Podczas wyboru stelaża warto również zwrócić uwagę na ilość listewek oraz odstęp, w jakim zostały umieszczone. Istotne jest też osadzenie ich w specjalnych uchwytach, które zapewniają amortyzację.

Zobacz: 5 aspektów, na które należy zwrócić uwagę kupując łóżko

Dlaczego stelaż do łóżka jest tak ważny?

Niewłaściwy stelaż może spowodować pojawienie się nierówności bądź odkształceń na materacu, a nawet jego uszkodzenie! Odpowiednio dopasowany stelaż powinien zapewnić:

• Prawidłową wentylację powietrza
• Ochronę przed odkształceniem materaca
• Odpowiednią pozycję ciała podczas snu

Stelaż do łóżka bez regulacji

Stelaż bez regulacji zapewnia stabilność i podparcie w niemal każdego rodzaju łóżkach. Jest mniej elastyczny, jednak te wykonane z drewna bukowego lub brzozowego mogą być wyposażone w kilka stref twardości. Jest umieszczany bezpośrednio na ramie, dlatego warto przed zakupem sprawdzić, jakie powinien mieć wymiary. Do większych łóżek najlepszy będzie wybór jednego większego stelaża.

Stelaż do łóżka z regulacją

Ze względu na możliwość dopasowania jego pozycji do własnych potrzeb, stelaż z regulacją posiada zdecydowanie większy komfort użytkowania. Modele z regulacją ręczną zwykle posiadają możliwość zmiany wysokości w dwóch miejscach: wezgłowiu lub podnóżku. Wersje regulowane elektrycznie wyposażone są w więcej stref, których układ można zmieniać. Do łóżek dwuosobowych szczególnie polecany jest wybór dwóch osobnych stelaży z regulacją. Tu idealnie sprawdzi się nasz stelaż Trioflex De Luxe https://dobre-materace.pl/produkty/3273/

Zobacz: Jak prawidłowo czyścić materac?

Jak dbać o stelaż?

Jak wiadomo, aby materac służył nam jak najdłużej, warto o niego dbać i odpowiednio go pielęgnować. To samo dotyczy również stelaża. Oprócz odpowiedniej cyrkulacji powietrza pod łóżkiem warto zapewnić mu suche środowisko, a co najmniej raz na pół roku przetrzeć drewniane listwy lub w przypadku stelaża z regulacją – naoliwić ruchome części.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu