Obalamy mity o akcesoriach do spania

Jak sobie dobierzesz – tak się wyśpisz! Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu, a nic tak bardzo nie wpływa na jego jakość, jak dopasowany materac, łóżko czy poduszka. Na pewno nie raz spotkałeś się z mitami dotyczącymi zakupu akcesoriów do spania. Dziś masz okazję przekonać się, że większość z nich mija się z prawdą.

Obalamy mity o akcesoriach do spania

Wyśpisz się na wszystkim – mit!

Masz na tyle mocny sen, że możesz spać gdziekolwiek i na czymkolwiek? Konsekwencje takiego podejścia do snu mogą być nieprzyjemne zarówno dla Twojego samopoczucia, jak i zdrowia. Nawet jeśli po przebudzeniu czujesz się wyspany, ból pleców czy szyi wynikające ze spania na niedopasowanym materacu odczujesz po dłuższym czasie. Skutki użytkowania niewygodnego łóżka mogą pojawić się dopiero po kilku latach!

Zobacz: 5 sygnałów, które powinny skłonić Cię do wymiany startego materaca na nowy

Materac twardy jest najzdrowszy – mit!

To jeden z najpopularniejszych mitów na temat materaców. Jak wiesz, Twój kręgosłup nie jest idealnie prosty – ma kształt litery S. Wyobraź sobie zatem, że kładziesz go na twardej, zupełnie płaskiej powierzchni. I leżysz tak przez jakieś 8 godzin. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, prawda? Dlatego też wybór najtwardszego materaca nie jest dobry dla wszystkich. Miej na uwadze fakt, aby dopasować go do naturalnego kształtu kręgosłupa oraz budowy swojego ciała.

Materac piankowy zużywa się szybciej – mit!

Kolejny powtarzany od zamierzchłych czasów mit, który został obalony nie tylko przez obecnie stosowaną technologię, ale również wykorzystywane materiały. W dzisiejszych czasach do produkcji tego rodzaju materaców używa się nowoczesnych pianek wysokoelastycznych oraz termoelastycznych, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Co ważne, wysokiej jakości materace piankowe nie odkształcają się w trakcie użytkowania.

Zobacz: Od suszonych liści i siana do pianki lateksowej. Poznaj ciekawą historię materaca

Dobór stelaża nie jest najważniejszy – mit!

Najważniejsze, aby wybrać najlepszy materac, reszta akcesoriów do spania nie jest już tak istotna. To zdecydowanie nieprawda! Stelaż wraz z materacem stanowią nieodłączny element łóżka, który znacząco wpływa na jakość naszego snu. Nawet najlepiej dobrany materac nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie umieszczony na złym podłożu. Nieprawidłowe użytkowanie sprawi również, że jego żywotność będzie zdecydowanie krótsza.

Pokrowiec na materac jest zbędny – mit!

Wbrew pozorom pokrowiec nie służy jedynie do zabezpieczenia materaca przed ubrudzeniem. Oczywiście ochrona przed różnego rodzaju plamami czy kurzem jest równie istotna, jednak wśród obecnie oferowanych pokrowców znaleźć możemy modele, które posiadają m.in. właściwości antyalergiczne i bakteriobójcze.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu