Jaki materac wybrać

Wybór materaca wpływa nie tylko na jakość naszego snu, ale też gwarantuje lepsze samopoczucie. Nieodpowiedni materac to ból pleców i szyi, a wszyscy wiemy, że nie ma nic gorszego niż nieprzespana noc. Jak wybrać materac? Na co zwrócić uwagę? Materac twardy czy miękki? Jakie właściwości powinien posiadać materac? Podpowiemy Ci jak wybrać wygodny materac dopasowany do Twoich potrzeb.

Jaki materac wybrać

Materac, wybór odpowiedniego materaca, jak wybrać dobry materac, rodzaj materaca

Wybór materacy jest bardzo szeroki – zobacz ofertę materacy. Możemy wyróżnić: materace sprężynowe, materace lateksowe, materace piankowe i materace hybrydowe. Każdy model materaca ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie zapoznać się z każdym z nich, aby wybrać materac najlepszy dla siebie. Odpowiedni materac podnosi komfort snu – zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i dopasowuje się do kształtu ciała. 

Materace piankowe, materace lateksowe, materace sprężynowe, materace kieszeniowe

Materace piankowe są miękkie i elastyczne. Dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Materace piankowe zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co zmniejsza nacisk na punkty ciała i zapobiega bólowi pleców, szyi i innych części ciała. Są również dobrą opcją dla osób cierpiących na alergie, ponieważ materiał nie przyciąga kurzu i roztoczy.

Materace lateksowe są wykonane z naturalnego lub syntetycznego lateksu. Materace lateksowe są bardzo trwałe i sprężyste, a jednocześnie zapewniają wsparcie dla kręgosłupa. Materace lateksowe są również hipoalergiczne – ​​są mniej podatne na zanieczyszczenia i pyłki, co może być korzystne dla alergików.

Materace sprężynowe są wykonane z metalowych sprężyn, które zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała. W zależności od rodzaju sprężyn, materace sprężynowe mogą być bardziej lub mniej miękkie. Materace sprężynowe są zwykle trwalsze niż materace piankowe, a także bardziej przewiewne, co oznacza, że ​​mniej się nagrzewają. 

Jaki materac wybrać, twardość materaca, jak dopasować materac, wygodny materac

Kolejnym ważnym czynnikiem jest twardość materaca, który bezpośrednio wpływa na komfort materaca. Dobry materac musi być dopasowany do naszych potrzeb – nie może być ani za twardy ani za miękki – może to prowadzić do nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu. Zbyt miękki materac sprawi, że ciało będzie zapadać się zbyt głęboko – co może doprowadzić do bólu pleców i napięcia mięśni. Z drugiej strony, zbyt twardy materac może wpłynąć na krążenie krwi i ciśnienie krwi.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu