Materace do spania na podłodze

Materace do spania na podłodze są jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na zapewnienie sobie dobrego snu. Jeśli nie mamy łóżka lub nie możemy pozwolić sobie na zakup nowego, taki materac będzie idealnym rozwiązaniem. Okazuje się, że materac położony na podłodze może być równie wygodny co łóżko – trzeba tylko wiedzieć jaki rodzaj materaca wybrać. Jakie ułożenie materaca będzie najlepsze? Lepiej wybrać miękki materac czy postawiać na twardszy model? Wybierzmy dobry materac.

Materace do spania na podłodze

Materac zamiast łóżka

Materace bezpośrednio ułożone na podłodze mogą mieć różne poziomy twardości i grubości. Dzięki temu, możesz dopasować ich do własnych preferencji i potrzeb. W ofercie znajdziesz materace twarde i miękkie. Warto zwrócić uwagę na wnętrze materaca i wysokość materaca.

Materac na podłodze zamiast łóżka – wygoda i komfort

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, materace do spania na podłodze nie są wymagające. Powinieneś położyć stelaż na podłogę i na to materac. Jeśli jednak nie masz stelaża, pamiętaj o wietrzeniu materac, który leżąc bezpośrednio na podłodze może nie oddychać.

Jaki materac na podłogę wybrać, jak dopasować twardość materaca, materac na podłodze zamiast łóżka

Spanie bliżej podłogi ma wiele korzyści dla zdrowia i zapewnia wysoki komfort snu. Dlaczego spanie na podłodze jest dobrym rozwiązaniem? Po pierwsze, materac umieszczony na podłodze zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co może poprawić postawę i zmniejszyć bóle pleców. Po drugie, spanie na materacu na podłodze zapewnia lepszy przepływ powietrza wokół ciała, co jest szczególnie korzystne dla osób cierpiących na astmę lub alergie. Dodatkowo, spanie na materacu na podłodze może pomóc w zmniejszeniu problemów z chrapaniem i bezdechem sennym.

Twardość materaca, rodzaj materaca, materac zamiast łóżka

Jeśli zdecydujesz się spać na podłodze poszukaj materaca, który zapewni Ci odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Wygodny materac powinien być wystarczająco twardy, aby zapobiegał pochylaniu się kręgosłupa, ale jednocześnie wystarczająco miękki, żeby zapewnić komfortowe i wygodne spanie.

Rodzaj materaca, materac zamiast łóżka

Nie bez znaczenia jest też tworzywo z którego wykonany jest materac. Materiały naturalne takie jak lateks, bawełna lub wełna są bardziej oddychające i przyjazne dla skóry niż materiały syntetyczne. Warto również zastanowić się nad rozmiarem materaca. Jeśli masz dużo miejsca na podłodze, możesz wybrać większy model materaca. Jeśli jednak przestrzeń jest ograniczona lepiej wybrać mniejszą opcję.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu