Jaki stelaż do łóżka wybrać

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka to prawdziwe wyzwanie. Materac powinien być solidnie podtrzymany, by nie stracił na jakości i mógł służyć przez długi czas. Wiele osób, które zastanawiają się nad takim zakupem, ma problem z doborem typu stelaża do swoich potrzeb. Mamy nadzieję, nasz wpis pomoże Ci co nieco w podjęciu decyzji,  jaki wybrać stelaż.

Jaki stelaż do łóżka wybrać

Dlaczego stelaż jest ważny

Jeżeli chcesz podnieść komfort snu, dobry stelaż to podstawa łóżka w przenośni i dosłownie. Stelaż ma chronić materac przed uszkodzeniami, przez co nie będziesz musiał martwić się o potencjalne defekty. Śpiąc na samym materacu, prawdopodobnie nie wykorzystujesz jego potencjału, który zapewniłby Ci w duecie z dobrze dobraną ramą łóżka.

Poznaj rodzaje stelaży

Skoro już wiesz, dlaczego stelaże są ważne, poznaj ich rodzaje. Na rynku znajdziesz stelaże zarówno z regulacją, jak i bez. W ich obrębie można również znaleźć stelaże elastyczne i nieelastyczne, jednak te drugie są współcześnie coraz rzadziej spotykane.

Najpopularniejszym materiałem do produkcji stelaży jest drewno. Możesz spotkać stelaże sosnowe, bukowe i brzozowe.  Te pierwsze są zazwyczaj najtańsze i stopniowo wypierane przez pozostałe, które uznaje się za bardziej luksusowe. Stelaże wykonane z drewna bukowego czy brzozowego wyróżniają się nienaganną estetyką, dlatego świetnie wpasują się w wystrój Twojej sypialni.

Stelaże bez regulacji

Jeśli jesteś wymagający i cenisz nowoczesne rozwiązania, zwróć uwagę na stelaże z opcją regulacji. Możesz dowolnie zmieniać ułożenie materaca, aby było Ci wygodnie. Do wyboru masz stelaże regulowane ręcznie lub za pomocą pilota. Ten drugi wariant nada się m.in. dla osób starszych oraz chorych.

Jak dopasować stelaż do materaca

Czy już wiesz, jaki stelaż do łóżka wybrać? Przy wyborze stelaża polecamy kierować się przede wszystkim komfortem snu. Stelaż chroni materac, więc nie warto rezygnować z jego kupna. Pamiętaj o tym, by znać wymiary oraz rodzaj materaca, jaki posiadasz, ponieważ to zadecyduje o tym, co wybierzesz.

Tak samo jak sam stelaż ważny jest jego odpowiedni dobór do typu materaca – jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał szybko inwestować w nowy, czego chcemy uniknąć.

Jeśli masz materac bonellowy, każdy dobrany stelaż będzie dobrym wyborem, nawet zwykłe deski pod materac.

Używając materaca lateksowego,  materaca piankowego czy materaca kieszeniowego, postaw na bardziej nowoczesne stelaże, aby uniknąć szybkich odkształceń. Mogą być zarówno z regulacją, jak i bez. Muszą to być jednak stelaże elastyczne, czyli takie, które będą uginać się pod Twoim ciężarem podczas snu. Zwróć też uwagę na liczbę listew — im jest ich więcej, tym lepiej dla materaca.

Mamy nadzieję, że wskazówki będą dla Ciebie przydatne, a wybór odpowiedniego stelaża nie będzie już spędzał snu z powiek.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu