Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Pojawienie się w naszym życiu małego człowieka wiąże się z nie lada wyzwaniem podczas kompletowania wyprawki. Jednym z problemów pojawiających się w trakcie jest to, jaki materac dla niemowlaka wybrać. Ogromna ilość materacy obecnych na rynku wcale nie pomaga nam w tym wyborze. Poniżej przedstawione zostanie kilka aspektów, które powinny stopniu ułatwić nam ten zakup.

Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Jaki materac do łóżeczka dla niemowlaka wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jedną z najważniejszych kwestii, nad którą powinniśmy się porządnie zastanowić jest materiał, z którego materac jest wykonany. Obecnie fizjoterapeuci zalecają przede wszystkim materace z wysokoelastycznej pianki oraz materace lateksowe. Ma to także znaczenie jeśli chodzi o kwestie higieniczne – udowodniono, że materace z gryki czy kokosa sprzyjają gromadzeniu się w nich roztoczy, a naturalne materiały są dobrą pożywką do powstawania pleśni. Materac dla niemowlaka powinien charakteryzować się dobrą wentylacją, by sprawnie i szybko odprowadzał ewentualną wilgoć. Dobre materace charakteryzują się także wykonaniem bezpiecznym dla dziecka – dlatego też warto zwrócić uwagę na to, by klejone były wyłącznie bezpiecznymi klejami wodnymi.

Materace dla niemowlaka – czy twardość ma znaczenie?

Równie istotnym elementem podczas wyboru idealnego materaca jest jego twardość. Jaka twardość materaca dla niemowlaka będzie idealna? Najlepsze materace charakteryzują się wysokim stopniem twardości i to właśnie twarde materace powinniśmy wybierać. Twardy materac piankowy dla niemowlaka zapewni odpowiednie podparcie dla delikatnego ciała naszego maluszka. Pozwoli on także na stabilne podpory podczas leżenia na brzuszku, czy okaże się strzałem w dziesiątkę podczas nauki wstawania. Miękkie materace nie sprzyjają prawidłowemu rozwojowi niemowląt.

Polecane modele

Choć znamy już podstawy, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze idealnego materaca, warto zawęzić poszukiwania do kilku określonych typów. Kupując materac dla niemowlaka – ranking z pewnością pomoże w tym wyborze. Warto sprawdzić Materac Baby Talalay Natural, który ma 7 cm grubości i wykonany jest ze 100 % naturalnego lateksu Talalay na bazie naturalnej żywicy – spełnia on wymagania ekologiczne produktów dla niemowląt.

A co jeśli dziecko śpi z rodzicami?

Choć zalecane jest, by niemowlę spało od urodzenia w swoim łóżeczku – są sytuacje kiedy łóżko rodziców staje się jednak bardziej odpowiednim miejscem do snu. Materac 160×200 cm powinien być dobrany na podobnych zasadach jak materac do łóżeczka. Zapewni to komfort snu zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu