Materac do łóżka małżeńskiego – jeden duży czy dwa osobne?

Wybór materaca do łóżka małżeńskiego z pewnością jest trudniejszy, niż tego tradycyjnego, jednoosobowego. Jeśli szukamy materaca wyłącznie dla siebie, to skupiamy się tylko na naszych oczekiwaniach. Natomiast w przypadku materaca do sypialni, musimy wziąć pod uwagę również preferencje naszego współmałżonka. Jaki materac do łóżka małżeńskiego wybrać? Jeden duży czy dwa osobne?

Materac do łóżka małżeńskiego – jeden duży czy dwa osobne?

Wybór materaca do łóżka małżeńskiego – od czego zacząć?

To, które rozwiązanie będzie lepsze jest kwestią indywidualną. Warto zastanowić się, czy mamy takie same upodobania jeżeli chodzi o twardość materaca. Rolą materaca jest przede wszystkim odpowiednie podparcie dla obojga – nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dobry materac dostosowuje się do budowy anatomicznej ciała. Osoby szczuplejsze powinny wybierać materace bardziej miękkie, a te które ważą więcej – twardsze. Przy wyborze materaca dużą rolę odgrywa również wzrost. W przypadku gdy małżonkowie nie za bardzo różnią się gabarytami, to z powodzeniem mogą wybrać jeden materac. Jeśli jednak jest inaczej – są znaczne różnice w wadze i wzroście, to lepiej zdecydować się na dwa odrębne materace do łóżka małżeńskiego.

Rozmiar łóżka małżeńskiego

Łóżka małżeńskie mogą różnić się rozmiarem, jednak minimalna szerokość powierzchni do spania dla dwóch osób to 140 cm. Najczęściej wybieranym rozmiarem są materace 160×200 cm. Dla wymagających, są jeszcze większe modele – 180×200 cm i 200×200 cm. Jeśli współmałżonkowie stwierdzą, że wolą mieć dwa osobne materace, to znalezienie tych o właściwych wymiarach nie będzie problemem – producenci oferują szeroką gamę wariantów rozmiarów i przewidzieli taki scenariusz.

Czy dwa materace do łóżka małżeńskiego to dobry pomysł?

Mogłoby się wydawać, że dwa materace rozwiążą problem innych upodobań, jednak w praktyce może być dość problematyczne. Pomiędzy materacami pozostaje szpara w którą możecie wpadać. Można kupić wtedy dodatkowy materac nawierzchniowy na całą szerokość łóżka, jednak mija się to z celem. Dwa pojedyncze materace będą mniej ekonomicznym rozwiązaniem, niż jeden wspólny. Zdarzają się sytuacje, kiedy dwa pojedyncze modele źle ułożą się w ramie łóżka i spanie będzie niekomfortowe (materace mogą się przemieszczać z każdym ruchem).

Jaki materac wybrać do łóżka małżeńskiego?

Dwa materace to ostateczność – wybierz to rozwiązanie tylko wtedy, gdy Wasze preferencje odnośnie spania diametralnie się różnią i żaden podwójny materac nie „daje rady” waszym oczekiwaniom. Do łóżka małżeńskiego warto wybrać materac, który będzie dopasowywał się do ciała. Materac termoelastyczny to idealne rozwiązanie dla par, gdzie dwie osoby mają różne potrzeby i oczekiwania względem materaca. Jeden materac, dobre rozwiązanie dla obojga.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu