Materac dla sportowca – jaki wybrać?

Sen jest niezwykle ważnym elementem u każdego sportowca. To właśnie regeneracja organizmu wpływa na końcowe wyniki i osiągnięcia. Kluczowym aspektem snu jest dobór odpowiedniego materaca. Jaki model będzie najlepszy dla sportowca? Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla osób uprawiających sport? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Materac dla sportowca – jaki wybrać?

Sen – jakie ma znaczenie dla sportowca?

Osoby uprawiające sport zwracają dużą uwagę na odpoczynek. Regeneracja organizmu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania oraz do osiągania wysokich wyników sportowych. Trenerzy często uwzględniają długość snu w planach treningowych, aby mieć pewność, że ich podopieczny będzie wypoczęty i pełny energii. Mało efektywny sen u sportowców może skutkować kontuzjami, zmniejszeniem odporności czy obniżeniem koncentracji.

Jaki materac dla sportowca wybrać?

Kupując materac dla sportowca należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Powinien mieć odpowiedni rozmiar, aby podczas snu każda część ciała wygodnie leżała na materacu. Warto również sprawdzić:

  • Twardość materaca – oznaczana jest zazwyczaj znacznikami H1, H2, H3 i H4. Powinna być dobrana indywidualnie pod wzrost oraz wagę użytkownika.

  • Dopasowanie do stelaża – materac nie powinien być ani za mały ani za duży. Musi stabilnie leżeć w ramie łóżka, aby podczas snu nic się nie przesuwało.

  • Pokrowiec na materac – jest to często pomijany element, jednak niezwykle istotny. Dzięki niemu materac może posłużyć dłużej, a jego właściwości cały czas wspierają proces regeneracji organizmu.

Materace TRI4 dla aktywnych

Materace TRI4 to specjalna seria dla osób, które są aktywne fizycznie. Sprawdzą się nie tylko u zawodowców, ale również u amatorów. Ten rodzaj jest określany jako najlepszy materac dla sportowca. Dlaczego? Ze względu na zastosowane w nim materiały. Dzięki nim materac ma wysoką przepuszczalność powietrza, przez co sen zawsze jest komfortowy. Materac dla sportowca chroni organizm przed roztoczami oraz bakteriami, co ma ogromne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie.

Dla zapewnienia komfortowego wypoczynku materace TRI4 są grubsze od standardowych rodzajów. Ich elastyczność dodatkowo wspomaga regenerację całego ciała.

TRI4 – od czego wzięła się nazwa materaca dla sportowca?

Nazwa TRI4 jest nawiązaniem do popularnego triathlon. W tej dyscyplinie zawodnik musi zmierzyć się z takimi zadaniami jak pływanie, jazda na rowerze oraz bieganie. Liczba cztery określa ostatni etap – regenerację. To właśnie materac dla osób uprawiających sport wspomaga prawidłową odnowę i wypoczynek.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu