Jaki materac wybrać do łóżka drewnianego?

Kupno odpowiedniego materaca może wydawać się prostą sprawą. Jednak ta decyzja jest poważniejsza, niż niektórzy uważają. Podparcie pod plecy wpływa na jakość snu, wygodę podczas odpoczynku, ale również może zabezpieczyć kręgosłup przed poważnymi schorzeniami. Wiele osób zastanawia się, czy dobór materaca powinien być podyktowany konstrukcją łóżka. Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Jaki materac wybrać do łóżka drewnianego?

Łóżko drewniane

Łóżka drewniane są częstym wyborem, ponieważ nie tylko wyglądają elegancko, ale również są trwałe i komfortowe. Jednak żeby te cechy były spełnione, niezbędny jest odpowiednio dobrany materac. To od tego zależy wygoda, wygląd oraz zdrowa pozycja podczas snu. Materac powinien być dopasowany do preferencji użytkownika. Drewniany stelaż stanowi jedynie solidne podparcie dla tego elementu.

Rozmiar materaca – jaki wybrać?

Materace do łóżka powinny być idealnie dopasowane. Nie mogą być ani za małe, ani za duże. Standardowa długość to zazwyczaj 200 centymetrów. Jeżeli chodzi o szerokość, to jest zależna od tego, ile osób materac musi pomieścić. Oczywiście jest to kwestia umowna, ponieważ zarówno długość, jak i szerokość dopieramy do rozmiaru posiadanego już łóżka.

Twardość materaca

Warto przyjrzeć się rodzajom twardości materaca. Ten parametr jest oznaczany symbolem H1, H2, H3 i H4. Jedynka odpowiada najmiększej konstrukcji, natomiast czwórka przypisywana jest twardym materacom. W sklepach można znaleźć również materace dwustronne. W ten sposób można zyskać dwa rodzaje twardości w jednym produkcie. Materac H1 jest przeznaczony dla osób ważących mniej niż 60 kg, H2 będzie odpowiedni dla każdego o wadze pomiędzy 50, a 80 kg, natomiast H3 i H4 wybierają osoby ważące ponad 80 kg.

Materac lateksowy czy piankowy?

Jaki materac do łóżka? W sklepach znajdziemy modele lateksowe i piankowe. Te pierwsze wyróżniają się swoimi cennymi właściwościami. Są szczególnie polecane dla alergików, ponieważ mają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Naturalne wypełnienie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Dzięki temu podczas snu ciało nie poci się, a temperatura materaca jest cały czas stabilna.
Materace piankowe mogą mieć wypełnienie z pianki poliuretanowej lub termoelastycznej. Pierwsza z nich jest zazwyczaj tańsza, dlatego wykorzystywana jest w modelach niższej jakości. Takie materace są lekkie, łatwo można je przenosić i przewracać na drugą stronę. Materace termoelastyczne świetnie dopasowują się do kształtu kręgosłupa. Istotne jest, że rozkładają nacisk na poszczególne części ciała. W efekcie sen jest komfortowy.

Jaki materac do łóżka?

Każdy ma inne preferencje, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy. W sklepie Dobre Materace specjaliści podpowiedzą, który model będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu