Pokrowiec na materac – dlaczego warto go mieć?

Kupując materac w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego twardość, higieniczność i rozmiar. Sporo osób uważa, że pokrowiec na materac jest zbędnym dodatkiem. Nic bardziej mylnego. To właśnie od ochraniacza zależy, jak długo nasz materac będzie w dobrym stanie. Zabezpiecza przed przypadkowymi zabrudzeniami, ogranicza wchłanianie kurzu przez materiał i łatwo można go wyczyścić. Sprawdź, jakie są zalety pokrowca na materac.

Pokrowiec na materac – dlaczego warto go mieć?

Mata na materac – dlaczego warto ją mieć?

Pokrowiec na materac przede wszystkim chroni przed zabrudzeniami. Zabezpiecza przed plamami po napojach i jedzeniu, które mogłyby być ciężkie do usunięcia. Matę można w szybki sposób zdjąć i wyprać w pralce. W ten sposób wszystkie zanieczyszczenia zostaną dokładnie usunięte. Co więcej, wysoka temperatura skutecznie zabija bakterie i wirusy, dlatego warto prać pokrowiec w 90 stopniach Celsjusza.

Pokrowiec dla alergików

Mata ochronna na materac to nie tylko sposób na uniknięcie problematycznych plam. Jest również niezwykle przydatna dla alergików i osób wrażliwych na alergeny. Założenie pokrowca sprawia, że większość pyłków zostaje na jego powierzchni. Roztocza, kurz, bakterie oraz inne drobnoustroje chorobotwórcze nie wchodzą w głąb materiału. W efekcie prawdopodobieństwo rozwinięcia się grzyba jest zminimalizowane.

Pokrowiec w zestawie

Niektóre sklepy dołączają do swoich materacy odpowiedni pokrowiec. Jest to duża zaleta, ponieważ masz gwarancję, że ochraniacz będzie idealnie dopasowany do wybranego produktu. W efekcie zabezpieczysz materiał przed zanieczyszczeniami i alergenami, przez co materac będzie dłużej spełniał swoje zadanie. Jednym z takich miejsc jest sklep Dobre Materace. Warto sprawdzić asortyment w sklepie stacjonarnym i wybrać najlepszy materac wraz z matą ochronną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca?

Pokrowiec najlepiej kupić z od razu materacem. Powinien być do niego dokładnie dopasowany, aby nie było wolnych miejsc, przez które mógłby dostać się zabrudzenia. Zwróć uwagę na możliwość ściągnięcia maty. Najwygodniejsze są takie, których zamek obejmuje przynajmniej trzy boki materaca. Dzięki temu zdjęcie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Dostępne są ochraniacze antybakteryjne, ograniczające pocenie, termoelastyczne, relaksujące oraz antyalergiczne. Każdy z nich ma inną dodatkową funkcję, jednak wszystkie odgrywają najważniejszą rolę – chronią materac przed zanieczyszczeniami i zniszczeniem.

Podsumowanie

Pokrowiec na materac nie jest zbędnym dodatkiem. Założenie go przedłuży żywotność materaca i oszczędzi Ci dodatkowej pracy związanej z usuwaniem zanieczyszczeń. Poprawi Twój komfort snu, ponieważ bakterie i alergeny nie będą pozostawać w materiale.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu