Materac dla ciężarnej – jak uniknąć bólu pleców?

Podczas ciąży bardzo istotną kwestią dla kobiety jest długi i spokojny sen, zapewniający pełną regenerację organizmu. Łóżko powinno być odpowiednio duże, a materac wygodny i dostosowany do zmieniającego się ciała kobiety.

Materac dla ciężarnej – jak uniknąć bólu pleców?

Wybierając odpowiedni materac dla ciężarnej, wybór należy kierować zgodnie z preferencjami i wymaganiami kobiety. Ważną kwestią jest wybór materaca o odpowiednim rozmiarze i poziomie twardości. Podczas ciąży masa ciała kobiety się zmienia, dlatego warto wybrać materac dostosowany do różnego poziomu nacisku.

Jak wybrać odpowiedni materac dla ciężarnej?

Materac powinien gwarantować dobre podtrzymanie kręgosłupa, szczególnie w ostatnich miesiącach ciąży. Jego twardość powinna być dostosowana do preferencji i masy ciała użytkownika, aby zmniejszyć napięcie mięśni i zapewnić w pełni wartościowy odpoczynek.

Materace piankowe – najlepszy wybór dla ciężarnych

Najlepszym wyborem w trosce o zdrowy kręgosłup  materace piankowe. Ich elastyczne wypełnienie, z tzw. leniwej pianki pomaga w dostosowaniu powierzchni do ciała, dzięki czemu umożliwiają odpowiednie podparcie każdego odcinka kręgosłupa w najlpeszy dla niego sposób. Pianka leniwa obniża się pod naciskiem, a rozmiar wgniecenia zależy od wagi, dlatego idealnie sprawdzi się również po porodzie jako bezpieczne miejsce zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Wkład po zdjęciu ciężaru powoli wraca do swojej pierwotnej wersji. Materac piankowy nie jest podatny na odkształcenia, a jakiego zakup daje gwarancję niezawodności przez długie lata. Sprawdź polecane przez nas materace piankowe.

Kolejnym plusem jest możliwość zakupu materaca o różnych poziomach twardości, a także rozmiarach. Urządzając pokój dziecięcy, dobrym pomysłem będzie materac piankowy dla dziecka. Brak posiadania sprężyn pozwala na spokojny sen, minimalizując ryzyko wybudzenia spowodowane niekontrolowanym ruchem metalowych elementów. Pianka jest materiałem bardzo cichym, pozbawianym elementów powodujących szeleszczenie lub skrzypienie, przez co gwarantuje niezakłócony sen.

Materace termoelastyczne – odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa

Podczas ciąży niektóre kobiety muszą na siebie szczególnie uważać, a czas oczekiwania na poród spędzają głównie w łóżku. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie materac zapobiegający odleżynom. W naszym asortymencie znajdziesz materace termoelastyczne – spełniające tę funkcję. Użyta w nich termoelastyczna pianka pod wpływem temperatury dostosowuje swoją twardość do kręgosłupa, zapewniając odpowiednie potrzymanie każdego odcinka.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu