Jak zapewnić sobie komfortowy odpoczynek podczas zimnej nocy?

Udowodniono naukowo, że niższa temperatura w sypialni wpływa na lepszą jakość snu. Optymalny poziom ciepła w momencie zasypiania powinien wynosić 16-19°C. Jednak, aby zapobiec przeziębieniu, należy zadbać o odpowiednie okrycie. Dobrze sprawdzi się gruba kołdra oraz koc, jednak to kupno odpowiedniego materaca na zimę, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jak zapewnić sobie komfortowy odpoczynek podczas zimnej nocy?

Zadbaj o odpowiedni materac

Zdecydowanie na dobrą jakość snu, wpływa dobór odpowiedniego materaca. Musi być wygodny i dopasowany do sylwetki i wymagań fizycznych użytkownika. Warto zastanowić się nad kupnem materacy stworzonych na zimę, zawierających funkcje utrzymania temperatury. Jeżeli jednak wolisz tańszą wersję, dobrą opcją będzie pokrowiec na materac.

Pokrowiec na materac

Polecamy pokrowiec na materac z funkcją pochłaniania i oddawania ciepła, w zależności od temperatury zewnętrznej. Użyty w nich specjalny materiał ma działanie chłodzące latem i dające ciepło podczas chłodniejszych jesiennych lub zimowych nocy. W naszym asortymencie posiadamy przykładowy model, posiadający wyżej wymienione funkcje: Anti-stress.

Dopasuj temperaturę pomieszczenia do swoich potrzeb

Okazuje się, że nie tylko moment zasypiania jest ważny. Istotną kwestią jest utrzymanie stałej temperatury ciała, aby zapobiec wybudzaniu się. Marzenia senne, mylnie kojarzone są z dobrym odpoczynkiem. Sny pojawiają się w fazie REM, podczas której nie dochodzi do regeneracji organizmu. Dlatego ważne jest, aby przed snem zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni. Chłodniejsze powietrze zapobiega przegrzewaniu się ciała i wpływa na lepszą fizjologię snu. Bardzo ważne jest, aby w trakcie odpoczynku, żadna z faz zasypiania nie została przerwana. W fazie głębokiego snu, następuje regeneracja całego organizmu. Jest to bardzo ważne dla zdrowia człowieka, ponieważ wpływa na ogólną kondycję psychofizyczną.

Podczas zimniejszych miesięcy warto wybrać odpowiednie łóżko z materacem i pokrowcem na materac, dopasowane do potrzeb użytkowników i metrażu pokoju. Do sypialni małżeńskich polecane są łóżka dwuosobowe i pokrowiec na materac 160 x 200. Materac musi idealnie dopasowywać się do ciała, a pokrowiec na materac powinien mieć funkcję zatrzymywania ciepła wraz z możliwością wentylacji powietrza, aby zapobiec gromadzeniu się drobnoustrojów.

Wymiana pościeli na zimową

W dobrze wywietrzonych i chłodnych sypialniach, dobrym pomysłem będzie przykrycie się grubą kołdrą, aby nie doprowadzić do przeziębienia stawów. Jest to najlepsza sytuacja termiczna dla organizmu. Ciało ochładza się poprzez oddanie nadmiaru ciepła przez głowę i odkryte części ciała, dlatego zbędne jest całkowite odkrycie lub spanie pod cienką kołdrą.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu