Co warto wiedzieć o materacach termoelastycznych, zanim się na taki zdecydujemy?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, jak bardzo ważne jest, aby wybrać materac dostosowany do swoich potrzeb. Nawet jeśli słyszeliśmy już o różnych rodzajach materacy, nie zawsze mamy natomiast wiedzę na temat tego, jakie cechy posiadają poszczególne modele. Klienci bardzo cenią sobie właściwości tych termoelastycznych, jednak co wpływa na ich popularność? Kto powinien postawić właśnie na takie rozwiązanie?

Co warto wiedzieć o materacach termoelastycznych, zanim się na taki zdecydujemy?

Co charakteryzuje materace termoelastyczne?

Mówi się, że materace termoelastyczne, to jedno z największych osiągnięć, jakie obecne jest na rynku tej kategorii produktów. Niezależnie od wieku, każdy użytkownik zapewne doceni ich wyjątkowe właściwości. Z uwagi na zastosowaną w ich wypadku formułę, materac termoelastyczny podnosi komfort snu, a także wspiera proces regeneracji.

Sama nazwa pochodzi bezpośrednio od pianki, która wykorzystywana jest przy ich produkcji. Termoleastyczna pianka nazywana jest również inteligentną lub leniwą. Wyjątkowość tego tworzywa bierze się stąd, iż reaguje ono na siłę nacisku oraz temperaturę. Ich wpływ sprawia, że materac mięknie, przez co idealnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny użytkownika, który zyskuje tym samym wygodę i świetne podparcie. Kiedy wstaniemy z łóżka, pianka powraca do swojego optymalnego kształtu. Efektem stosowania materacy termoelastycznych jest odpoczynek na najwyższym poziomie. Osoba śpiąca na nim, odczuwa ciepło i przyjemne otulenie.

Z uwagi na odpowiednie profilowania oraz nacięcia w piankach, które obecne są w termoelastycznych materacach, mają one zapewnioną dobrą wentylację. To właśnie ona gwarantuje utrzymanie właściwej higieny wewnątrz wkładu, a przy tym także czyni go antyalergicznym. Profilowania prowadzą do powstawania specjalnych stref twardości na materacu, a to tylko wartość dodana do i tak idealnego już podparcia dla całego ciała.

Na tym, lista zalet materacy termoelastycznych się nie kończy. W trakcie odpoczynku na nich, dochodzi do redukcji nacisku. Pomaga to w poprawie ukrwienia naszego ciała, a także odciąża jego newralgiczne części, jak np. biodra lub barki. W wyniku tego, mamy szansę na lepszą regenerację, a także na zdecydowanie bardziej efektywny sen.

Kto powinien postawić na materac termoelastyczny?

Bez względu na wiek i dolegliwości, z pewnością wszyscy docenią wygodę i komfort materacy termoelastycznych. Z uwagi na ich właściwości, a to np. zapobieganie tworzenia się odleżyn, będą one rekomendowane na pewno osobom chorym, które sporo czasu spędzają w łóżku, a także seniorom.

Będą one odpowiednie także dla wszystkich tych, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem. Materace te przynoszą efekt subtelnego otulenia ciała, a jednocześnie wspierają kręgosłup i mięśnie, co przynosi widoczne rezultaty przy różnych schorzeniach.

Docenią je również ci, których dłonie oraz stopy są często zimne. Te modele materacy świetnie pobudzają krążenie i rozgrzewają ciało, dlatego zaśnięcie na nich będzie znacznie łatwiejsze i będziemy mogli zrezygnować z grubych skarpet. Ostatnią grupą, której rekomendowane są materace termoelastyczne to z pewnością pary. Bierze się to z faktu, że nie przenoszą one ruchów partnera w trakcie zmiany pozycji snu.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu