Dlaczego warto zainwestować w dobry stelaż do łóżka?

Nieodzowną składową efektywnego odpoczynku i regeneracji podczas snu, z pewnością jest wysokiej klasy materac. Z drugiej strony, obowiązkowym uzupełnieniem jest także dobry stelaż. Dzięki niemu, nie tylko uda się nam wydobyć wszelkie zalety naszego materaca i drzemiący w nim potencjał, ale też zadbamy o jego żywotność i funkcjonalność przez długie lata.

Dlaczego warto zainwestować w dobry stelaż do łóżka?


Stelaż do łóżka jest swojego rodzaju konstrukcją wykonaną z drewnianych listewek, którą umieszcza się w ramie łóżka. Te, które charakteryzuje najwyższa jakość, wykonane są zwykle z bukowego drewna, chociaż spotkamy również brzozowe oraz sosnowe modele. Tradycyjny stelaż i zastosowane w jego wypadku listewki sprawiają, że mamy do czynienia z elastycznym podłożem pod nasz materac. To również szansa, aby w przestrzeni tej panowała odpowiednia cyrkulacja powietrza. Jest to o tyle ważne, gdyż w przeciwnym wypadku, znacznie szybciej będą w materacu rozwijać się grzyby oraz pleśń.

Jaką rolę pełni stelaż?

Znane są rozwiązania, takie jak chociażby łóżko z palet, aczkolwiek to właśnie stelaż odpowiada za bycie odpowiednim podłożem dla materaca oraz daje szansę, na jego sprawną wentylację. Nikt z nas przecież nie chciałby spać w otoczeniu pleśni. Co więcej, wybierając odpowiedni stelaż zyskamy satysfakcjonującą wygodę podczas spania, a wszystko z uwagi na regulowanie twardości materaca w jego konkretnych częściach.

Jako, że stelaż pod materac jest elastyczny, materac może dostosować się do ciężaru ciała. W przypadku łóżka jednoosobowego stelaż z reguły będzie nieco mniej elastyczny, z kolei w wypadku łóżka podwójnego, powinniśmy sięgać po taki, który przejawia największy stopień elastyczności. Mając na względzie ciężar dwóch osób oraz jego nierównomierny rozkład na różnych częściach łóżka, stelaż musi bardzo czule reagować na nacisk, a przez to dostosowywać się do niego. Nie bez powodu mówi się, że materac oraz stelaż muszą być ze sobą w pełni kompatybilne. Jeżeli dobierzemy stelaż pod kątem typu materaca, pozwoli to zachować mu jego kształt oraz najważniejsze właściwości.

Stelaż do łóżka – najpopularniejsze rodzaje

Stelaże dzielą się przede wszystkim na te regulowane oraz te, które pozbawione są możliwości regulacji. Większa popularność tych drugich bierze się przede wszystkim stąd, że są one atrakcyjniejsze cenowo, a przy tym też charakteryzują się uniwersalnością. Otóż z pewnością będą dopasowane do każdego materaca, bez względu na jego model.

Z drugiej strony, klienci już coraz chętniej wybierają regulowane modele stelaży, a to z uwagi na o wiele większy komfort. Mogą one być regulowane ręcznie, w strefie nóg i głowy. Tutaj najlepiej postawić na materac piankowy lub lateksowy.

Zdecydowanie najdroższym typem stelaży, będą te elektrycznie regulowane. Niektóre sterowane są za pomocą pilota, a jeszcze inne mają możliwość obsługi poprzez aplikację na smartfony. Jako, że mamy tu do czynienia z kilkoma punktami załamań, możliwością są tu jedynie materace piankowe i lateksowe. Obecność płynnego i dostatecznie cichego regulowania ustawień materaca powoduje, że jego stosowanie jest wysoce komfortowe.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu