W jaki sposób, wybrać odpowiedni materac dla par?

Chociaż spanie we dwoje bywa bardzo wygodnym rozwiązaniem, niekiedy jest też niestety przyczyną nieprawidłowego snu. Aby obydwie osoby miały gwarancję pełnego komfortu, konieczne jest to, aby wybrać odpowiedni materac dla par. Jak zatem wybierzemy ten najlepszy model materaca?

W jaki sposób, wybrać odpowiedni materac dla par?

Mimo tego, że spanie z ukochaną osobą na jednym materacu jest zwykle wygodnym rozwiązaniem, zdarza się także, że to jeden z powodów bólu pleców, a także nadmiernego napięcia mięśni, co odczuwalne jest szczególnie ranem. Dodatkowo, stosując materac dla par, który jest niewygodny dla obojga, może on stać się nawet źródłem konfliktu.

Co sprawia, że spanie we dwoje jest niewygodne?

Najczęściej problemem jest brak odpowiedniego podparcia, dla użytkowników materaca do łóżka. W większości przypadków, dla jednej osoby materac jest zbyt miękki, a dla drugiej zaś za twardy. Nie ma tutaj idealnego rozwiązania, ponieważ materac o średniej twardości, okaże się z kolei niewygodny dla obojga. Nie jest to jednak problem, którego nie da się rozwiązać. Poniżej podpowiadamy jak dobrać materac dla dwojga, który spełni wymagania każdej ze stron.

Dwa osobne, czy może jeden wspólny – jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Zanim już przystąpimy do wyboru konkretnego modelu materaca, należy wcześniej podjąć decyzję dotyczącą tego, czy postawimy na jeden, czy też na dwa osobne materace do spania. Jeśli zadecydujemy o zakupie dwóch odrębnych materaców, należy mieć przy tym świadomość tego, że nie zawsze pozwoli nam na to nasze łóżko. Otóż takie dla dwojga, powinno mierzyć przynajmniej 160 cm szerokości, aby możliwe było zmieszczenie dwóch wąskich materacy po 80 cm. Dodatkowo, niektóre modele nie będą w ogóle dostępne w takim wariancie, przez co konieczna może okazać się wymiana ramy łóżka.
Chociaż dwa osobne materace, jawią się często jako trafione rozwiązanie, warto mieć na uwadze fakt, że mogą nie być wygodne w użytku dla pary. Mowa tutaj chociażby o różnicy wysokości między materacami, a także o zauważalnej przerwie pomiędzy nimi. Zanim zakupimy dwa różne modele, musimy mieć to na względzie. Pewną wadą tego wyjścia jest fakt, iż zakup dwóch materaców wiąże się po prostu z wyższym kosztem.

Jeden, idealny materac dla pary

Jaki materac wybrać dla dwojga? Przede wszystkim musi być on komfortowy, co w tym przypadku oznacza odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Jeśli nasze plecy, a przy tym też całe ciało zyska prawidłową stabilizację na danym materacu, z pewnością będzie to miało przełożenie na jakość naszego snu. Gdy potrzebny jest nam taki materac, który okaże się dobrym wyjściem dla pary, a także zapewni wygodę dla dwojga, powinniśmy rozejrzeć się za materacem, który będzie miał dwa stopnie twardości w jednym. Czyli jeden duży materac z dwoma twardościami, miękka strona zazwyczaj wybierana przez panie, twarda przez panów. Przykładem mogą być materace z serii dla niej i dla niego. https://dobre-materace.pl/materace/materace-dla-par/

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu