Materace dla aktywnych – na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę sportowcy?

Wyjątkową grupą klientów, którzy poszukują odpowiedniego materaca, z pewnością są osoby aktywne fizycznie. Mowa to zarówno o zawodowych sportowcach, jak i o tych, którzy hobbystycznie trenują różne dyscypliny sportowe. Biegają, uprawiają sporty drużynowe, czy też w każdy inny sposób poddają swoje ciało częstemu wysiłkowi fizycznemu.

Materace dla aktywnych – na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę sportowcy?

Niestety, spokojny sen to nie jest jedyny warunek, aby ciało mogło się zawsze w pełni zregenerować. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o osoby, które zawodowo zajmują się sportem. Dostępne w naszej ofercie materace dla aktywnych TRI4, pozwalają na wypoczynek w komfortowych warunkach, co zawdzięczamy pewnym innowacyjnym rozwiązaniom, zastosowanym zarówno na etapie produkcji, jak i ich wykończenia.

Co charakteryzuje materace dla aktywnych TRI4?

Mowa tu przede wszystkim o produktach, które spełniają wszelkie normy i wymagania, jeżeli chodzi o zdrowy san. Tak samo z punktu widzenia lekarza, jak i potrzeb i oczekiwań samych sportowców. Materace TRI4 to są dokładnie sprawdzone, wyprodukowane z lateksu powstałego z żywicy kauczukowej oraz zabezpieczone pokrowcem z materiałów naturalnego pochodzenia. Każdy z dostępnych modeli jest gwarantem utrzymania odpowiedniej temperatury oraz właściwego przepływu powietrza. Nie chłoną wilgoci i potu, a także odprowadzają nadmiar wody. Warto pamiętać, że właśnie w ten sposób minimalizowane jest ryzyko powstawania bakterii oraz grzybów.

Co sprawia, że sportowcy i osoby aktywne wymagają odpoczynku na odpowiednim materacu?

Bez względu na poziom zaawansowania, ciało człowieka po każdy intensywnym treningu wymaga odpowiedniej regeneracji. Zarówno dla układu mięśniowego, jak i dla tkanek łącznych konieczne jest odprężenie na poziomie fizjologicznym, jednakże nie można przy tym zapominać, że ma to również wpływ na funkcje psychiczne.
Jeśli nasz układ nerwowy zostanie pobudzony przez wysiłek fizyczny oraz adrenalinę, wejdzie on w stan wysokiej aktywności, a wówczas zabraknie właściwego rozluźnienia. Trudniej wówczas o to, aby następnego dnia ponownie podjąć się treningu. Tylko relaks oraz wprowadzenie się w stan głębokiego snu, za pomocą obniżenia aktywności ciała oraz jego układów, będzie w stanie odzyskać hormonalną równowagę, a także skutecznie wyciszyć pracę impulsów nerwowych.

Dostępne modele materacy dla aktywnych TRI4

Jaki model materaca dla aktywnych będzie najlepszy? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Z pewnością warto zapoznać się wcześniej z każdym z nich i wybrać ten, którego właściwości oraz parametry będą najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań.

Materace Czwarte OgniwoCzwarty ElementCzwarty Etap oraz Czwarty Zakres, posiadają różną budowę, wysokość, a także przeznaczenie pod względem wagi użytkownika. Będą dopasowywać się do naszej sylwetki, a przez to spadnie ryzyko obciążenia mięśni i kręgosłupa.

Kupujesz materac i używasz go przez długie lata

Bez zmartwień czy wybierzesz właściwy materac

Nie musisz organizować transportu